Dejvi Bregu fiton Kupën e Polonisë me Wisla Krakow

Dejvi Bregu fiton Kupën e Polonisë me Wisla Krakow

Wisla feston trofeun

Wisla Krakow ka fituar Kupën e Polonisë duke shkruar historinë, kjo për faktin se ekipi militon në Ligën e Dytë polake dhe është ende në garë për t'u ngjitur në elitë.

Pjesë e këtij ekipi është edhe Dejvi Bregu, vlonjati që ia ka dalë të ngrejë një trofe me të tijtë. Wisla ka mposhtur në finalen e madhe 2-1 Pogon Szczecin dhe ka siguruar një vend në Kupat e Evropës sezonin e ardhshëm.

Wisla është një emër i njohur i futbollit polak, teksa ka fituar 13 herë kampionatin dhe 5 herë Kupën, por që nga viti 2022 militon në Ligën e Dytë polake.

S.DH/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Si e vlerësoni urdhrin për heqjen e pushimeve verore për policët?×

Lajmi i fundit

Vlorë/ Makina përplas 83-vjeçarin, i moshuari dërgohet drejt traumës në Tiranë

Vlorë/ Makina përplas 83-vjeçarin, i moshuari dërgohet drejt traumës në Tiranë