Deklarata e fortë e Xhafajt: Bajrajt me influencë shtetërore, kishin ndikim edhe në polici

Ministri i Brendshëm, Fatmir Xhafaj

Fatmir Xhafaj thotë se grupi "Bajri" i shkatërruar nga operacioni "Oaz" i Policisë së Shtetit, kishte influencë në radhët e politikës gjë e cila iu ka siguruar atyre paprekshmërinë. Sipas tij, ky grup kishte ndikim të theksuar edhe në radhët e Policisë së Shtetit. I ftuar në Real Story të Sokol Ballës, Xhafaj tha se “ky grup ka pasur influencë shtetëtore madje edhe në polici”.

Ministri falënderoi prokurorët e çështjes pasi sipas tij kanë qenë mes dy zjarresh “presionin nga këto grupe dhe sulmet e opozitës”.

Është anormale që në momentin që në kryesojmë një operacion për të goditur krimin, mesazhi i parë i shkojnë njerëzve me influence ne politike. Duheshin hetime e përgjime të tëra për të siguruar prova të mjaftueshme për këtë grup. Duhet të ishim të kujdesshëm në këtë drejtim prandaj e zgjatëm punën për këtë grup në 6 muaj. 

Ministri i Brendshëm, Fatmir Xhafaj

Ministri i Brendshëm tha se janë 9 grupe kriminale të goditura në vitin e fundit, ndërsa paralajmëroi aksione të tjera për goditjen e grupeve kriminale. 

 • Sondazhi i ditës:

  Turizmi/A jeni të kënaqur me shërbimet dhe çmimet që gjeni në zonat turistike?

Komento

Komente

 • Mustafa lici: 28/09/2018 18:14

  Merruni dhe gjeni kriminelet e vertet mos beni zhurm per asgje,ku esht vrasja e ciftit? Ku esht vrasja e biznesmenit Ferracaku keto pret te fik populli jo zhurma te paqarta?perse mbeten akoma te pandeshkuara keto vrasje kur dihet me se qarti se kush jan autoret.sokol lici Truri dhe ibrahim lici dora qe ve ne atim planet mizore te xhaxhai.

  Përgjigju
  • Shkoder: 01/10/2018 16:50

   Nuk esht e vertet qfare trillon ti.lict nuk kane gisht ne kto vrasje.mund te kene gisht ne shume ngjarje te renda por ata kane burreri nuk presin ne bese.behari gaboi qe i vravi axhen braqes.bajret e fillunen luften me lict tash mund ket dhe 100 viktima at e dine veq zoti

 • Shkodrani: 25/09/2018 18:27

  Z.Xhafa bejani nje kontroll te imtesishem shefit te krimeve shkoder, i zhytur kembe e kry tek behari

  Përgjigju
 • bravo: 25/09/2018 08:54

  Suksese je me i miri

  Përgjigju
 • Pardon: 25/09/2018 00:02

  Kta kane pasur radio policie qe ne kohen e bashes e bujar nishanit. Nga financuesit me te forte te fushatave te PD.

  Përgjigju
 • Bledi: 25/09/2018 00:01

  Po normal qe kane se kane hedhur para per fushaten e bashes kta.

  Përgjigju
 • limoni: 24/09/2018 23:59

  Vetem ti mund ti godisje kta Bajrat qe u kthyen ne makth te shkodraneve. Hallall ta beft zoti

  Përgjigju
 • Turi: 24/09/2018 23:26

  Urime z. Xhafa, ju lumt për sinqeritetin , punën kolosale dhe profesionalizmin e lart. Opozita të hesht tani. Lërëni të punojn njerzit tani.

  Përgjigju


×

Lajmi i fundit

John

Ende pa marrë veten nga përmbytjet që i morën jetën 200 personave, Gjermania përgatitet për një tjetër stuhi të rrezikshme