Deklaratat tronditëse për Tv-Iranian, zëdhënësja e Berishës: Shpifje! Balla-Basha janë tërbuar se u ekspozuan vizitat e fshehta të Veliajt

Deklaratat tronditëse për Tv-Iranian, zëdhënësja e Berishës: Shpifje! Balla-Basha janë tërbuar se u ekspozuan vizitat e fshehta të Veliajt

1682863838_florianagaro.jpeg

Zëdhënësja e Sali Berishës ka reaguar për t’i dalë në mbrojtje pas deklaratave tronditëse që bëri  në intervistën e dhënë më Mars-1997 për televizionin shtetëror iranian. Për të jusitifkuar pohimet që duken të pabesueshme, Floriana Garo thotë që gjithçka është shpifje që bëhet pasi Berisha ka ekspozuar lëvizjet e Veliajt.

“Një deklaratë të tillë Berisha nuk e ka bërë kurrë, përkundrazi, ai ka deklaruar se SHBA-të kanë kontribuar palcërisht në shembjen e sistemit kolonial.

E vërteta:

Nuk është hera e parë që shërbimet iraniane dhe vegla të tyre në Tiranë bëjnë ndaj z.Berisha shpifje të tilla apo të ngjashme me këto. Por, rikujtoj këtu kur z.Berisha krahasonte Ahmedinaxhadin me Hitlerin për deklaratat e tij për zhdukjen e Izraelit, Veliaj bënte vizita të fshehta në Iran dhe shërbimet iraniane fabrikonin deklarata të pavërtata ndaj tij. 

Kësaj rradhe Balla-Brava dhe shërbimet iraniane jane të tërbuar se z.Berisha ka ekspozuar Erion Veliajn, vizitat e fshehta të tij në Tehran dhe lidhjet e tij me paratë e Pazdaran.

Garantoj se lidhjet e errëta te Veliajt me Iranin dhe sipërmarrjet e lidhura me djegësat do të zbardhen plotësisht”, thuhet në reagimin e zëdhënëses së Berishës.


Lajmi kryesor:

Berisha për TV-Iranian: SHBA është fuqi kolonialiste, kisha ortodokse me mafian kontrabanduan naftën


A.M./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Sipas jush, a duhet që KFOR të marrë në kontroll veriun e Kosovës?×

Lajmi i fundit

Rusia godet me dronë 3 rajone të Ukrainës

Rusia godet me dronë 3 rajone të Ukrainës