Dekreti i kthyer i Metës, Kuvendi mblidhet sot për ndryshimet në Kodin Zgjedhor

TIRANË- Ndonëse BE i tha të presë opininion e Komisionit të Venecias, Kuvendi i Shqipërisë nuk ka humbur kohë për të votuar ndryshimet në Kodin Zgjedhor pas kthimit në Kuvend nga Presidenti i Republikës.

Kodi Zgjedhor është futur në diskutimet e rendit të ditës së sotme të Komisionit për Çështjet Ligjore, Administratën Publike dhe të Drejtat e Njeriut, në orën 12:00.

Mazhoranca nuk pritet të bëjë asnjë ndryshim në Kodin Zgjedhor, duke e kaluar menjëherë për votim në seancën plenare të radhës.

Më herët komisionerit europian Oliver Vahelyi i kërkoi kryeministrit Rama që të priste vendimin e Komisionit të Venecias për të miratuar ndryshimet, një thirrje që u refuzua nga kreu i qeverisë.

B.K./E.M./Shqiptarja.com
 • Sondazhi i ditës:

  Situata e COVID po rëndohet! Mendoni se duhen mbyllur disa aktivitete tregtare dhe të kufizohet me shumë lëvizja gjatë ditës?

Komento

Komente

 • Metka: 27/10/2020 12:32

  Votojini ashtu sic jane pa i hequr pike e presje,lereni kete president te lig te llape se eshte bere tejet i paduruar,eshte bere fiks per te trembur laraskat,nje dordolec president.

  Përgjigju
 • Agim: 27/10/2020 08:41

  Kush ta ngreje, komisjonin hetimore !!!!!!???? Ata qe e vune !!!! Ata qe e faalen tash e ca here !!!!!! Mazhorance e pergjumur,frigacaake qe reformat i bene me hapat e breshkes !!! Keardhjeje per popullin te pakten per voptuesit. Duhet urgjent me ja pre rrogen me larguar njeriun,nese SPak fillon pune te merret me te nese vazhdon gjume edhe ai te livadhise i lire

  Përgjigju


×

Lajmi i fundit

John

Shkeli të gjitha rregullat anti-COVID në ditëlindjen e Bes Kallakut, Meta flet pas gjobës: Marrëzi, unë jam shembull i përgjegjshmërisë