Dekriminalizimi për kandidatët e 25-prillit, përfundon verifikimi për Zef Hilën e PD! Ambasada e SHBA çon përgjigjen për Tom Doshin në prokurori

Tom Doshi dhe Zef HIla

Vijon verifikimi i kandidatëve të dyshuar si me probleme me ligjin. Burimet për gazetarin e Report Tv, Arsen Rusta bëjnë me dije se Prokuroria ka përfunduar verifikimin për kandidatin e 5-të në listën e PD në Shkodër, Zef Hilën,  i cili nuk rezulton të ketë shkelje.

Prokuroria ka arritur në përfundimin se nuk ka ndryshime në gjeneralitetet e tij, nuk ka qenë i dënuar me vendim të formës së prerë, nuk ka qenë i arrestuar më parë jashtë vendit.

Ndërkohë që Report Tv ka mësuar gjithashtu se Prokuroria ka marrë përgjigje nga Ambasada e SHBA për Tom Doshin, kryetar dhe kandidat i PSD-së në Shkodër, dhe është në pritje pritet përgjigja dhe nga Interpol.

KQZ ka çuar emrat nga listat e thuajse të gjitha partive ku 28 do të jenë kandidatët për deputetë që do t'i nënshtrohen një verifikim të thelluar në Prokurorinë e Përgjithshme. 5 janë nga koalicioni ABEOK, 2 nga Bindja, 2 Lëvizja për Ndryshim, 1 partia lëvizja e Re, 6 LSI, 2 Nisma Thurje, 4 PD, 3 social Demokrate, 3 nga PS.

Kërkesa e KQZ dhe përgjigja e Prokurorisë pë Zef Hilën
 

K.T./B.K./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

  • Hoho: 20/04/2021 18:20

    Kur vjen pergjigja e interpolit???? Pas zgjedhjeve normal. E shtet kartoni

    Përgjigju
  • Sondazhi i ditës:

    Rishfaqen nostalgjikët e diktatorit, a duhet bërë dekomunistizimi i shoqërisë shqiptare?×

Lajmi i fundit

John

400 euro për person, arrestohet 4 trafikantë në Pogradec, po transportonin 7 emigrantë të paligjshëm