Dënimi i Belerit me dy vite, Braho: Duhet të vuajë edhe për krimet e Peshkëpisë

Dënimi i sotëm i Fredi Belerit me dy vite u diskutua ndër të tjera në 'Frontline' në Report TV me ish-deputetin Spartak Braho. Ai u shpreh se Beleri duhej dënuar më shumë edhe për masakrën e Peshkëpisë. 

‘Beleri është dënuar pak dy vjet. Duhet të vuaj edhe krimet e Peshkëpisë. Me masakrën me dy viktima shqiptarë. Pretendon se është amnistuar. Është turpi i Sali Berishës dhe Ilir Metës që kandiduan në Himarë Belerin. Himara është shqiptare. S’mund të drejtoj Mitsotakis me të deleguarit e tij që i përgatit andej. Ai është pjesë e llumit e shërbimeve sekrete greke i përpunuar atje. Nuk është fare minoritar, është me origjinë nga Kurveleshi. Të rrijë urtë. Jo dy vjet por edhe 10 vjet janë pak për të.’, tha Braho.


Lajmi kryesor:

Të pathënat e 97', ish-deputeti Spartak Braho në 'Frontline': Ngjarje të mbushura me gjak! Berisha përgjegjës, priste të arratisej por ndërhyri OSBE


G.K//Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Finalja mes Spanjës dhe Anglisë, sipas jush kush e fiton Euro 2024?×

Lajmi i fundit

Politika shqiptare dënon atentatin ndaj Trump! Begaj: Akte të tilla nuk kanë vend në demokraci! Rama: Tragjedi për botën demokratike

Politika shqiptare dënon atentatin ndaj Trump! Begaj: Akte të tilla nuk kanë vend në demokraci! Rama: Tragjedi për botën demokratike