DENONCIMI: WizzAir lë 200 shqiptarë në aeroportin e Pragës (Video)

200 shqiptarë kanë mbetur në aeroportin e Pragës ku ishin grumbulluar që prej mesditës në pritje të fluturimit për në Tiranë me kompaninë WizzAir.

Denoncimi është bërë për Shqiptarja.com nga një pasagjer i cili tregon se fluturimi Pragë-Tiranë, i parashikuar të nisej sot në orën 14:50, e ka ndryshuar tre herë orarin e nisjes. 

"Herën e parë e ndryshoi në datë 21, herën e dytë sot në 12:00 dhe herën e tretë e ndryshoi po sot në orën 16:00, duke e shtyrë për në orën 19:10. Gjithë personat që kishin prerë një biletë me këtë kompani ndodhen në aeroport që në orën 15:30. 

Avioni erdhi në orën 19:30, dhe Wizz Air mbylli gate-in dhe fluturimi u nis me vetëm 1/3 e pasagjerëve. Ndërsa rreth 200 pasagjerë tjerë shqiptarë kanë ngelur në aeroportin e Pragës, pa ditur çdo bëhet me ta", tregon ai.

B.K//Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

 • Dori: 26/03/2024 13:09

  Albawings ka anuluar gjitha fluturimet, ber kerdine dhe nuk kthen leket e biletave dhe askush nuk flet ne media

  Përgjigju
 • Alex: 26/03/2024 12:15

  Perdorni Firmat Juridike dhe perfitoni 400€ per person demshperblim. Une jam i vetmi qe uroj te anullohet ose te ndryshoje orari i fluturimit. Dy here ja kam marre demshperblimin WIZZ AIR Familjarisht .( 4 Persona x 400€ - 27% Firma Juridike. Nje firme juridike eshte http://fairplane.de/ por ka dhe shume te tjera

  Përgjigju
 • Iris: 25/03/2024 23:08

  Ajo anektoda e vjeter qe tha Rama per cilesine e futbollit bazuar ne vleren e biletes,vlen dhe per te ashtuquajturat /low cost flights/ si rasti i mesiperm.

  Përgjigju
 • Kopenhagen: 25/03/2024 21:17

  Po dhe ata nga Barcelona ne fluturimin e dates 24 u nisen ne oren 2.30 te dates 25/3 ne vend te ores 21 te dates 24. Kerkoni kompensim nepermjet firmave juridike, se direkt tek Wizz, nuk do te merrni gje deri sa te dilni ne pension.

  Përgjigju
 • Sondazhi i ditës:

  'Rasti Qefalia', a fshihen gjobat pas akuzave të Këlliçit, Nokës, opozitës?×

Lajmi i fundit

Protesta për VAR-in, pezullohet ndeshja në Norvegji

Protesta për VAR-in, pezullohet ndeshja në Norvegji