Depay dhe Busquets nderojnë Barçën! Milan dhe Inter vijojnë 'luftën', ngec Roma e Mourinho-s

Pas humbjes me Rayo Vallecanon Barcelona është rikthyer te fitoret dhe këtë e ka bërë duke mposhtur 2-1 Mallorca-n në ‘Camp Nou’. Katalanasit realizuan nga një gol në secilën pjesën fillimisht me Depay-n dhe më pas me Busquets para se futbollisti Sevillia të shkurtonte për miqtë. Me këtë fitore Barcelona ruan vendin e dytë, me 2 pikë më shumë se Sevillia ndjekëse.

Ndërkohë në Seria A Rafael Leao ka nderuar Milanin në përballjen e vështirë me Fiorentinën. Portugezi 22-vjeçar realizoi golin e vetëm të sfidës, duke fituar 1-0 në San Siro-n e mbushur me 75 mijë tifozë, të cilët presin nga ‘djalli’ të fitojë Seria A këtë sezon.

Detyrën ka bërë edhe Inter, duke likuiduar 1-2 Udinese-n. Golat për zikaltërit e Inzaghit u realizuan nga Perisic dhe Lautaro Martinez. Me këtë fitore kampionët në fuqi të Seria A vijojnë në ndiekje të Milanit, që ka 2 pikë më shumë në renditje kur kanë mbetur edhe 3 javë kampionat.

Sakaq Roma e Jose Mourinho-s ka hedhur një tjetër hap të gabuar, që e ka nxjerrë përfundimisht nga lufta për në zonën Champions. Verdhekuqtë kanë barazuar 0-0 kundër Bologna-s në ‘Olimpico’.

Ne.k./r.k./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Vrasja e policit, a rrezikon të përshkallëzohet konflikti Kosovë-Serbi?×

Lajmi i fundit

Grabiti 300 mijë paund në shtëpinë e futbollistit anglez, 44-vjeçari shqiptari arratiset për në Shqipëri! Balla: Ne s’jemi vend që i fshehim

Grabiti 300 mijë paund në shtëpinë e futbollistit anglez, 44-vjeçari shqiptari arratiset për në Shqipëri! Balla: Ne s’jemi vend që i fshehim