Deputeti i opozitës së re kërkon fjalën, Ruçi i kthehet: Debati u bë! S'do të të presim ty kur të vish nga kafja (VIDEO)

Procesi i votimit, ditën e sotme, është shoqëruar me një përplasje verbale mes deputetit të opozitës së re, Ralf Gjoni dhe kreut të Kuvendit, Gramoz Ruçi. Gjoni kërkonte fjalën e tij, por Ruçi ia bëri të qartë se gjatë votimin, ligji nuk parashikon debate.

Gjoni: Dua fjalën për procedurë

Ruçi: Debati u bë, por ti ishe në kafe. S'do të të presim ty kur të vish nga kafja.


Lajmi kryesor:

Rama: 20 miliardë lekë për programin e rindërtimit, ky është vetëm alokimi fillestar (VIDEO)


B.K./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    A po e menaxhon siç duhet qeveria pandeminë e COVID-19?×

Lajmi i fundit

John

Avokati i Ylli Ndroqit ankimon vendimin e sekuestros së pasurive! Qafa: Nuk ka qenë i arrestuar në 2015 në Itali, pasuritë janë me burime të ligjshme (VIDEO)