Deputeti Myslym Murrizi: Piva një kafe me Dashnor Dikon, më premtoi votën më 25 prill

Dashnor Diko dhe Myslym Murrizi

Myslym Murrizi, deputet i Lëvizjes Demokratike Shqiptare përmes një postimi në rrjetin e tij social Facebook, të shoqëruar me një foto me këngëtarin me famë Dashnor Diko, tha se ai i ka premtuar se do t’i japë votëbesimin më 25 prill.

“Nuk kam votuar ndonjëherë tha Dashnori pas 22 marsit 1992 për hipokritet komunist qe kane qeverisur Shqipërinë prej 28 vitesh duke vjedhur së bashku e duke mashtruar Shqiptaret sikur “zihen” me njeri tjetrin”, shkruan deputeti.

Murrizi shtoi se me 25 prill Diko do të votoj patjetër kundra mashtrueseve që janë ndarë në tre tufa dhe ndërrojnë karriket e pushtetit me njeri tjetrin duke u tallur me Shqiptaret.

 

J.GJ./Shqiptarja.com
 • Sondazhi i ditës:

  Shqipëria do vijojë të mbyllet në orën 20:00/ A ju duket i drejtë vendimi i ekspertëve për të mos ndryshuar masat anti-COVID?

Komento

Komente

 • Toni: 25/01/2021 01:11

  Nje ze flet Murrizi si Banania... Ate do marresh shoku dhe uroj me ty te gjithe politikanet Shqipetare. Ja keni sjell popullit ne maje te hundes pa perjashtim Bojkot zgjedhjesh, 0 pjesemarrje

  Përgjigju
 • Fitore: 24/01/2021 20:23

  Fitore fitore

  Përgjigju
 • kamber pordha: 24/01/2021 19:28

  Ashtu i tha dhe Mones ai do ta jap ty i tha

  Përgjigju
 • Vloreee: 24/01/2021 19:25

  Per legenat qe nuk njohin Dashnor Dikon. Sedi sa vjet kan kaluar por genga e tij smungon ne cdo dasem nga vermoshi ne konispol.... respekte per kengetarin.

  Përgjigju
  • Tirona: 24/01/2021 20:52

   O Vloreeee!I kom degju ato kenge qe i ka me pak se gishtat e njeres dore ,por edhe ato kenge i kendon nen hunde me vetem dy nota muzikore shume te ulta sa qe edhe derrkuci e ka hungerimen me melodioze se ky "kengatar"

 • Edi: 24/01/2021 19:02

  Po cjane keto lajme mo. po cfare eshte ky dashnor diko...se nuk e njoh. Ka bere ndonje bamiresi apo cfare. Se skuptoj lajmin

  Përgjigju
 • Tirona: 24/01/2021 18:41

  Pa merak se bananen e dashnor dikos do fitosh

  Përgjigju
 • Tonin Tershana: 24/01/2021 18:29

  Kush eshte ky Dashnor Diko qe qenka kaq kaq i famshem , mduket se mos eshte ai qe ka kenduar vetem nje kenge, e kujt i plasi se paska deklaru voten. Nuk keni ndonje lajm per te dhene qe i intereson lexuesve dhe qe te keni shume komente.

  Përgjigju
 • Likja: 24/01/2021 18:21

  Myso, je ne rregull lale... jepi se edhe pak je duke e kap pushtetin me qerre bashke me Dashnorin e bananes ...forca Myso ... jepi Myso

  Përgjigju


×

Lajmi i fundit

John

Reforma në Drejtësi/ Ministrja Gjonaj takim online me homologen gjermane: Shqipëria është duke ecur në rrugën e duhur