Derbi i Italisë/ Juventusi tregon forcën, 'Zonja' mposht Interin në Milano (VIDEO)

Derbi i Italisë/ Juventusi tregon forcën, 'Zonja' mposht Interin në Milano (VIDEO)

Festa e Juventusit

Derbi i Italisë është i Juventusit. "Zonja e Vjetër" fitoi 0-1 në transfertë me Interin, për ndeshjen e vlefshme për javën e 27-të në Serie A. Djemtë e Allegrit u treguan më të zotët dhe në minutën e 23-të të ndeshjes shënuan me anë të Kostic pas një aksioni të bukur. Asisti i Rabiot u shfrytëzua nga serbi, që me një të majtë pjerrët me tokën e dërgoi sferën pas krahëve të Onana. Pjesa e dytë ishte me raste, teksa të dyja skuadrat shpërdoruan disa të tilla për golin e dytë. Bardhezinjtë kishin edhe dy raste të mira shënimi, duke gabuar në pasimin final. Për t'u përmendur dëmtimi i radhës për Chiesa-n, që u fut në fushë pjesën e dytë dhe u detyrua të dalë pas 27 minutave. Në fund tension mes lojtarëve, me D'Ambrosio që doli me karton të kuq te vendasit. teksa Juventus me këtë fitore shkon në kuotën e 41 pikëve në vendin e shtatë, me bardhezinjtë që kanë -15 pikë të hequra nga Federata. Inter me 50 pikë mbetet në vendin e tretë.  


Lajmi kryesor:

GOLAT/ Interi nuk ia del në shtëpi, Juventusi e mund në Milano! Lazio mposht Romën në derbi, Napoli 'prek' trofeun në Serie A


S.DH/Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Riorganizimi i PD, kur duhet të mbahen zgjedhjet per kryetarin e ri?×

Lajmi i fundit

Escobar flet pas takimit me Kurtin: SHBA-ja është përkrahësja më e madhe e Kosovës, shpresoj të dëgjohemi

Escobar flet pas takimit me Kurtin: SHBA-ja është përkrahësja më e madhe e Kosovës, shpresoj të dëgjohemi