POP 5

Lajmet më të lexuara të 5 minutave të fundit

DETAJE/ Kunati i Lul Kullës u vra në lokalin ku pinte çdo ditë kafe. Digjet makina e atentatit, 10 të shoqëruar

SHKODËR- Pak orë pas atentatit të tipit mafioz të ndodhur mëngjesin e sotëm në lagjen Guerrile të Shkodrës, Report Tv dhe Shqiptarja.com mësojnë detaje të reja.

Fatbardh Lici, 53-vjeç ishte ulur edhe sot në të njëjtin lokal ku ulej çdo ditë për të pirë kafe. Autori me sa duket i dinte mirë lëvizjet e tij. Është afruar me një automjet tip “Benz” në lagje, ka zbritur prej saj dhe e ka qëlluar me disa plumba. Gazetari Ergys Kavaja referuar dëshmive në vendngjarje thotë se autori ishte i pamaskuar.

Ai ka vepruar me gjakftohtësi dhe është larguar sërish me automjetin tip "Benz" të cilin blutë e Shkodrës e gjetën në flakë pak minuta pas ngjarjes në zonën e Dobroçit. Report Tv mëson se ekspertët nuk e kanë përfunduar ende aktekspertimin e mjetit, tek i cili presin të gjejnë gjurmë gishtash apo armën e krimit.

Të njejtjat burime bëjnë me dije se deri me tani janë shoqëruar 10 persona, të pranishëm në vendin e ngjarjes. Bëhet me dije gjithashtu se policia e ka pak të vështirë identifikimin e autorit, pasi në rrugicën ku ndodhi krimi nuk ka pasur kamera sigurie.

Lokali ku u vra Fatbardh Lici

Rendit zhvillimet sipas orarit:
Ora 12:20
Pas vrasjes në Shkodër, autorët djegin makinën, policia e gjen në flakë

Policia e Shkodrës nuk e ka përfunduar ende akt ekspertimin e mjetit që u gjet i djegur në dalje të Shkodrës në zonën e Dobroçit.
Korespondenti i Report Tv, Ergys Kavaja thotë se policia shpreson të gjejë gjurmë gishtash që do të çonin në identifikimin e autorit, por edhe armën me të cilën ai e ka kryer krimin.

 

Ora 11:05
Shkodër, ekzekutohet në kafe Fatbardh Liçi, kunati i Lul Kullës dhe vëllai i anëtarit të Këshillit Bashkiak

Vendi ku ndodhi ngjarja

1 / 15

Tavolina ku ishte ulur viktima kur u qëllua

2 / 15

Viktima Fatbardh Lici

3 / 15

Lulzim Kulla

4 / 15

Njoftimi për vdkjen e Fatbardh Licit

5 / 15

Vendi ku ndodhi ngjarja

6 / 15

Vendi ku ndodhi ngjarja

7 / 15

Vendi ku ndodhi ngjarja

8 / 15

Vendi ku ndodhi ngjarja

9 / 15

Vendi ku ndodhi ngjarja

10 / 15

Vendi ku ndodhi ngjarja

11 / 15

Vendi ku ndodhi ngjarja

12 / 15

Vendi ku ndodhi ngjarja

13 / 15

Vendi ku ndodhi ngjarja

14 / 15

Vendi ku ndodhi ngjarja

15 / 15
Komento