Detajet e aksionit/ Përgjimet e telefonit çuan RENEA-n në vilën e Haxhi Likës (VIDEO)

Detajet e aksionit/ Përgjimet e telefonit çuan RENEA-n në vilën e Haxhi Likës (VIDEO)

Vila e Haxhi Likës

Një vilë dykatëshe në fshatin Remas të Divjakës, kjo që shihni në pamjet e siguruara nga Report TV u bë shënjestra e një kontrolli të befasishëm këtë mëngjes.

Burime të Shqiptarja.com dhe Report Tv bëjnë me dije se nga përgjimet e telefonave të dy personave të kërkuar për vrasje, njëri prej tyre Laert Haxhiu, rezultonte që ata fshiheshin në zonën ku ndodhej vila e Likës dhe të afërmve të tij. Jo pa qëllim që prej orës 04:00 të mëngjesit forcat speciale rrethuan dhe bastisën pikërisht banesat e këtij fisi.

Pas bastisjes së banesës policia ka shoqëruar edhe dy djemtë e Haxhi Likës, Arben dhe Martin Likën. Nuk dihet ende lidhja e tyre me dy të kërkuarit që policia pretendonte se fshiheshin pikërisht në banesën e tyre.

/b.ha./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Shqipëria luan ndaj Kroacisë sfida e dytë në Euro 2024, kush fiton?×

Lajmi i fundit

Kryeministri holandez Mark Rutte pritet të jetë kreu i ardhshëm të NATO-s, Hungaria dhe Sllovakia heqin veton ndaj tij

Kryeministri holandez Mark Rutte pritet të jetë kreu i ardhshëm të NATO-s, Hungaria dhe Sllovakia heqin veton ndaj tij