Detajet tronditëse! 23 vjet pas vdekjes së Dianës, ish sekretari i saj: Ajo ishte e frikësuar për jetën

Edhe pas 23 viteve vdekja e Dianës,është rrethuar me mister e teori konspirative.

 Ish-sekretari i saj privat i sigurisë, Patrick Jephson, ka rrëfyer se Lady Diana ishte e frikësuar për jetën, dhe për këtë arsye, mbante një frigorifer të mbushur me rezervat e veta të gjakut.

Sipas tij, ajo druhej se do të sulmohej, ndaj i mbante rezervat me vete.

Perveç kesaj, secili prej nesh ishte testuar, kështu që mjekët e dinin se kush mund t’i jepte gjak nëse ajo do kishte nevojë”, është shprehur Jephson.

Princesha e Wellsit ndërroi jetë pas një aksidenti fatal me makinë 31 gushtin e vitit 1997.

Thuhet se ajo ishte me të dashurin e saj “sekret” kur u aksidentua dhe po përpiqej t’iu shmangej paparacëve, që donin ta fotografonin.

 

D.P./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Universitetet mësim online dhe mbyllen konviktet, ju duket i drejtë vendimi i Komitetit të ekspertëve?

Komento


×

Lajmi i fundit

John

"Karantina shpirtërore", aktivistja Xheni Karaj publikon videon sensibilizuese për të drejtat e LGBTI! Marrin pjesë ambasadorë e artistë