Dikur vajza të thjeshta sot princesha! Si ndryshoi stili i tyre pasi u martuan me princin e zemrës

Dikur vajza të thjeshta sot princesha! Si ndryshoi stili i tyre pasi u martuan me princin e zemrës

Meghan Markle

Protokollet mbretërore ndryshojnë nga vendi në vend, por ato përgjithësisht kërkojnë një kod të veçantë të veshjes.

Kate Middleton, Meghan Markle, Princesha Diana janë disa prej zonjave që përpara se të martoheshin me princin e zemrës bënin një jetë krejt të zakonshme, ndaj dhe stili i tyre ishte i ndryshëm.

Por le të shohim sa ndryshoi ai para dhe pas martesës.

Diana, Princesha e Uellsit, para dhe pasi u martua me Charles, Princin e Uellsit, në 1981

Katerina, Dukesha e Kembrixhit, para dhe pasi u martua me Princin William, Dukën e Kembrixhit, në 2011

Grace Kelly, Princesha e Monakos, para dhe pasi u martua me Rainier III, Princin e Monakos, në 1956

Charlene Wittstock, Princesha e Monakos, para dhe pasi u martua me Albert II, Princin e Monakos, në 2011

Meghan Markle para dhe pasi u martua me Princin Harry në 2018

 

J.GJ./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Reforma territoriale, mendoni se ndarja aktuale në 61 bashki është në rregull?×

Lajmi i fundit

Autonomia spitalore, Duma nga Kuvendi: Pse qytetarët duhet të paguajnë për vizitat në spitalin publik, si do e konkurroni privatin

Autonomia spitalore, Duma nga Kuvendi: Pse qytetarët duhet të paguajnë për vizitat në spitalin publik, si do e konkurroni privatin