Legalizoi një banesë në kundërshtim me ligjin, ish-drejtori i ALUIZNIT në Elbasan vihet në hetim

Legalizoi një banesë në kundërshtim me ligjin, ish-drejtori i ALUIZNIT në Elbasan vihet në hetim

ELBASAN- Ish-drejtori i ALUIZNIT në Elbasan Andon Lapa është vënë nën hetim nga specialistët e Hetimit të Krimit Ekonomik.

Sipas policisë në vitin 2015 ka dhënë leje legalizimi për një banesë në kundërshtim me ligjin.

Ai  akuzohet për veprat penale "Falsifikimi i vulave , i stampave ose i formularëve" dhe " Shpërdorimi i detyrës".

Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

  • te ka lezet: 15/10/2019 10:56

    Andon Lapa pronar hoteli ne sarande i korruptuar,si nuk kane te ngopur keto njerez o Zot denoji ti se ky shtet ska force per asgje...Drejtori ne fjale ka bere legalizime dhe ne Tirane jo vetem ne Elbasan,vazhdoni me hatimet mos ndaloni te fala prokuroreve!

    Përgjigju
  • Sondazhi i ditës:

    Bandat survejojnë Policinë, a është ky triumf i krimit ndaj shtetit?×

Lajmi i fundit

ZYRTARE/ Nedim Bajrami pranë largimit, Empoli afron në ekip futbollistin e Kombëtares kuqezi

ZYRTARE/ Nedim Bajrami pranë largimit, Empoli afron në ekip futbollistin e Kombëtares kuqezi