Në kërkim prej 9 muajsh për pasojat e tërmetit, arrestohet ish-punonjësi i ALUIZNI-t Durrës

Në kërkim prej 9 muajsh për pasojat e tërmetit, arrestohet ish-punonjësi i ALUIZNI-t Durrës

TIRANE-Një ish-punonjës i ALUIZNI-t në Durrës është arrestuar 9 muaj pasi ishte shpallur në kërkim për pasojat e tragjedisë së tërmetit të 26 nëntorit të vitit të kaluar.

I arrestuari është Skerdilajd Bello 30-të vjeç.

Gjykata kishte caktuar masën e sigurisë arrest me burg në mungesë për të riun, që u prangos sot. Ai akuzohet për shpërdorim detyre.

Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

 • Iris: 27/08/2020 23:19

  Gjynah qe nuk u dorezua me pare,gjithe ata qe u akuzuan per termetin I kane liruar tashme,do ishte liruar dhe ky po te merrte parasysh si operon drejtesia shqipetare.

  Përgjigju
 • Durrsaku: 27/08/2020 13:26

  E njof personalisht ket tipin, ka qen kanditat per deputet i LSI ne Durres, zari i Kokve te Durrsit. Nji kokrra e injorantit qe se ka shokun, bubu kur ka pas post dhe ky tipi. Ne dore te kujt ka rene memedheu, zot beje mir.

  Përgjigju
  • Durrsaku: 28/08/2020 00:52

   @Durrsaku1 e di qe ka vene bosh robo, jo nji po shum se ska mo budallenj qe ju shkojn nga mrapa. Nuk e di ca e paske ket cunin qe te djeg po per zotin e madh nuk ia vlen me qen zar or shok, as te kokve e as te bythve. Deputetit ne tentative mbase i vin mend tani e mos t hudhi firma ven e pa ven per 200 mij lek ne te ardhmen...po pati mo pozicionin qe ia lejon ket privilegj t madh per shoqerine Shqiptare

  • Durrsaku 1: 27/08/2020 18:50

   Doja te te thoja dicka.mqns kishe mar mundim te shkruaje. Me vjen keq per ty qe te paska zene endin per ty ber zar edhe ti po deshe te hyjm mik se ka i vemd bosh

 • Sondazhi i ditës:

  Mendoni se arrihet objektivi i qeverisë për pagë mesatare 900 euro?×

Lajmi i fundit

Mero Baze: Përse Berishën nuk e ndihmojnë dot këta që po tërheq nga gara

Mero Baze: Përse Berishën nuk e ndihmojnë dot këta që po tërheq nga gara