Dhuna në Rrugën e Kombit, 11 policë dhe disa protestues të lënduar

Dhuna në Rrugën e Kombit, 11 policë dhe disa protestues të lënduar

Nga përplasja mes policisë dhe protestuesve 11 police dhe disa qytetare kane mbetur te lenduar. Protestuesit qëlluan me gurë në drejtim të policisë, ndërsa efektivët u përgjigjen më shkopinj gome. Nga përplasja efektivi Adem Visha dhe 10 te tjere u plagosen lehte. Ndërkohë që aktualisht po negociohet mes policisë dhe protestuesve për të hapur rrugën.


Lajmi kryesor:

Dhunë në protestë, 3 orë luftë në Rrugën e Kombit, 13 policë të plagosur/ VIDEO


//Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    A është Shqipëria në rrugën e duhur pas 110 viteve pavarësi?×

Lajmi i fundit

Nikolla mesazh përshëndetës për Ditën e Çlirimit: Shqipëria evropiane i ka rrënjët në Shqipërinë antifashiste

Nikolla mesazh përshëndetës për Ditën e Çlirimit: Shqipëria evropiane i ka rrënjët në Shqipërinë antifashiste