POP 5

Lajmet më të lexuara të 5 minutave të fundit

Dhuna në protesta do ndalojë kur SPAK dhe Byroja Kombëtare e Hetimit të fillojnë punën

Që të mos ketë më as dhunë në protestat e opozitës duhet që SPAK dhe Byroja Kombëtare e Hetimit të fillojnë punën sa më parë. Dhe atëherë opozitës jashtëparlamentare i duhet të zgjedhë lideret e saj te rinj! 

Le t'ua bëjmë edhe më të qartë politikanëve të korruptuar e të inkriminuar të opozitës jashtëparlamentare e kujtdoqoftë: askush nuk do të mundet të pengojë a zhbëjë Reformën në Drejtësi me protesta të dhunshme, me shashka, fishekzjarre, gurë e shkopinj kundër policisë dhe institucioneve.

Ju bëj apel qytetareve te ndershem qe e duan Shqipërinë: distancohuni nga protestat e dhunshme dhe grupet kriminale ne to. Vetem protestat paqesore jane shprehje e demokracise.

Përgëzoj forcat dhe drejtuesit e policisë dhe ministrin Lleshaj për korrektësinë dhe profesionalizmin në menaxhimin e protestave. Policëve të plagosur ne protestat e dhunshme te opozitës ju uroj shërim sa më të shpejtë. 

Pa asnjë hezitim duhet që prokuroria, policia, dhe gjykatat të vënë para përgjegjësisë ligjore ata politikanë e pjesëmarrës ne protesta që bëjnë thirrje për dhunë apo edhe ushtrojnë dhunë.

m.v./Shqiptarja.com
Komento