Policia identifikon njërin prej autorëve që dhunoi avokatin Ilia Ilia

Policia identifikon njërin prej autorëve që dhunoi avokatin Ilia Ilia

Sulmi ndaj avokatit

Të tjera detaje kanë dalë pas publikimit të videos së dhunimit të avokatit Ilia Ilia në Durrës. Policia e Durrësit ka arritur të identifikojë njërin prej dhunuesëve të avokatit Ilia Ilia.

Agresori është identifikuar si M.V., 42 vjeç. Policia ka shkuar në banesën e tij për ta arrestuar por nuk e ka gjetur. Ndërkohë po punohet për identifikimin e personit të dytë që dhunoi avokatin përpara godinës së Gjykatës dhe Prokurorisë Durrës.

Ilia Ilia ka mbrojtur çështje të rëndësishme. Ai ka qenë avokat mbrojtës i grupit të Shijakut (ka mbrojtur Durim Keçin e akuzuar nga drejtësia italiane për trafik droge dhe shfrytëzim prostitucioni). Më herët, Ilia ka mbrojtur Lul Berishën, i cili një vit më parë u lirua nga Gjykata dhe ndodhet në liri. 


Lajmi kryesor:

Del videoja e dhunimit të avokatit Ilia Ilia, policia identifikon njërin nga dy autorët e sulmit


  • Sondazhi i ditës:

    Pse po tërhiqen kandidatët e Partisë Demokratike?×

Lajmi i fundit

Tiranë/ Operacion antidrogë te 'Komuna e Parisit, një i arrestuar, u kap me kokainë

Tiranë/ Operacion antidrogë te 'Komuna e Parisit, një i arrestuar, u kap me kokainë