Dhunohet dhe grabitet sulmuesi spanjoll i Lazio-s, ishte në makinë së bashku më të atin

Dhunohet dhe grabitet sulmuesi spanjoll i Lazio-s, ishte në makinë së bashku më të atin

Një ngjarje e rëndë është shënuar në orët e vonë të së enjtes në Roma për futbollistin e Lazio-s Raul Moro.

20-vjeçari dhe babai i tij teksa ecnin me makinë janë ndaluar nga një grup prej katër personash, të cilët pasi i kanë rrahur kanë marrë edhe automjetin e tyre. Pas grabitjes autorët janë larguar në drejtim të paditur, ndërsa Moro së bashku me të atin përfunduan në spital.

Raul Moro u transferua nga Barcelona te Lacio në verën e vitit 2019 nga ku ishte pjesë edhe e ekipit të U-19 të skuadrës kryeqytetase, ndërsa këtë sezon ai është aktivizuar me ekipin e parë 11 herë në Serinë A, nga ku nuk ka shënuar asnjëherë dhe ka dhuruar vetëm një asist për shokët e skuadrës.

Ne.k./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    A jeni dakord me nismën e PS për të zbuluar politikanët bashkëpunëtorë të ish-sigurimit?×

Lajmi i fundit

Relacioni sekret: Shokët në Vjenë, na thanë se; nga të sëmurët që vijnë këtu për kurim, nuk ka…/ Problemet e përfaqësive diplomatike, në ’76-ën

Relacioni sekret: Shokët në Vjenë, na thanë se; nga të sëmurët që vijnë këtu për kurim, nuk ka…/ Problemet e përfaqësive diplomatike, në ’76-ën