Dhunohet drejtori i postës shqiptare në Lezhë, 2 autorët largohen me vrap

LEZHË- Drejtori i filialit të Postës Shqiptare në Lezhë, Pjerin Çuku është dhunuar mbrëmjen e kësaj të hëne nga 2 persona ende të paidentifikuar.

Gazetari i Report Tv, Elvis Hila bën me dije se ngjarja ka ndodhur në lagjen Gurra të Lezhës rreth orës 16:35. 

Ai është dërguar në spital për ndihmë mjekësore, teksa mbeten të paqarta motivet. 

"Sot, më datë 26.12.2022, rreth orës 16:35, në lagjen "Gurra", Lezhë, dy persona janë konfliktuar me grushte  me shtetasin P. Ç., 42 vjeç, banues në Lezhë, me detyrë drejtor i Postës Shqiptare, dega Lezhë dhe më pas janë larguar me vrap.

Grupi hetimor nën drejtimin e Prokurorisë po punon për zbardhjen e motiveve të ngjarjes, identifikimin dhe kapjen e autorëve", njofton Policia. 

Kjo është hera e dytë brenda pak kohësh që dhunohet një drejtor në Lezhës. Rasti i kaluar ishte dhunimi i drejtorit të OSHEE Edmir Përndreca

B.K./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

 • Lezhjani: 26/12/2022 22:04

  Një ndër drejtorët me të mirë të Lezhës. Njeri i thjeshtë dhe shumë punëtorë

  Përgjigju
 • Lufte Civile: 26/12/2022 20:06

  Fmija e Sander ndokes me Vincent Tukun po i rrahin se nuk i degjojne me Ndokajt

  Përgjigju
 • Sondazhi i ditës:

  Kuvendi kërkon që Greqia të heqë ligjin e luftës, si e vlerësoni?×

Lajmi i fundit

Pakistani arreston liderin e Al-Kaidës për plane sabotuese

Pakistani arreston liderin e Al-Kaidës për plane sabotuese