Dhunoi në banesë një grua, ndalohet 27-vjeçari me probleme mendore

Dhunoi në banesë një grua, ndalohet 27-vjeçari me probleme mendore

Një 41-vjeçare banuese në Fushë-Arrëz është goditur në banesën e saj nga shtetasi M.N, 27-vjeç.

Mësohet se i riu ka qënë i dënuar më parë për vjedhje me dhunë.

Gruaja B.B u paraqit me shenja dhune në rajonin e policisë, teksa kërkoi menjëherë ndihmën e tyre.

Me marrjen njoftimit, policia bëri shoqërimin e të riut i cili njihet si person me probleme të shëndetit mendor.

Materialet iu referuan Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Puke, për veprat penale “Dëmtime të tjera me dashje” dhe “Dhunimi i banesës” parashikuar nga neni 90 dhe 112  i Kodit Penal, në gjendje të lirë në ngarkim të shtetasit M. N.

Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    A duhet që SHBA e jo më BE të ndërmjetësojë dialogun Kosovë-Serbi?×

Lajmi i fundit

Itali/ Shqiptarja ekzekutohet me plumb në kokë, në kërkim ish bashkëshorti! Videot e para nga vendi i krimit

Itali/ Shqiptarja ekzekutohet me plumb në kokë, në kërkim ish bashkëshorti! Videot e para nga vendi i krimit