DiCaprio për Vjosën, Meta e falenderon publikisht: Mirënjohje të thellë, e duam dhe do ta mbrojmë lumin tonë

Presidenti Ilir Meta ka falënderuar aktorin e Hollywood-it Leonardo DiCaprion i cili ngritur zërin për mbrojtjen e natyrës, sidomos në mbrojtjen e lumenjve nga ndërtimi i HEC-eve, e konkretisht për lumin Vjosë.

“E duam Vjosën dhe do ta mbrojmë! Faleminderit nga zemra dhe mirënjohje të thellë Leonardo DiCaprio”, shkruan Meta.

Di caprio ka qenë pjesë e fushatës për mbrojtjen e lumit Vjosa nga ndërtimi i hidrocentraleve. Përmes një postimi në faqen e tij në Instagram, DiCaprion më herët ka publikuar një foto nga lumi i Vjosës për të cilën shkruan se ka lajme pozitive dhe shpresëdhënëse për shpëtimin e saj. Këtu i referohej deklaratës së kryeministrit Edi Rama më 25 shtator ku refuzoi zyrtarisht të japë leje për projekte HEC-esh në Vjosën e poshtme.

 

Be.K./Shqiptarja.com
 • Sondazhi i ditës:

  Rihapet çështja Gërdeci, a mendoni se do të bëhet drejtësi për këtë tragjedi?

Komento

Komente

 • Iris: 15/03/2021 02:15

  Mire Vjosen,po per Tomorin i tregove?Gjuhet e liga flasin per nje marredhenie teper intriguese midis mermerit te tij e ju z.president,por nuk e di nese eshte e vertete apo thjesht fjale.

  Përgjigju
 • Mandi: 15/03/2021 00:25

  Meta falenderon dicaprion dhe deklaron "e duam vjosen dhe do ta mbrojme"!!!! Po mire mor tshkerdhefsha ropt po guroret e skraparit kush i mbrojti, apo harrove perqindjet qe merr zotrrote, bastardimet e bregdetit kush i mbrojti apo harrove qe je majm me perqindje? Kur drejtoret e tu te mjedisit ne lsi kane shkerdhy gjithe territorin vetem e vetem se ty dhe lsi tate ti vinte perqindja, pse su ankove ti?? Yytt hipokrit fshatar skrapari, njeri i babzitur

  Përgjigju
 • Turi: 14/03/2021 23:23

  Je qe je, jepi nje dekorate dhe kti o zoti Presilesh. Te morte muti shalet o like i mbaruari

  Përgjigju


×

Lajmi i fundit

John

Mero Baze: Gërdeci vlen si gjyq për lidhjet politike që çuan tek masakra