Infektohen me COVID disa të dënuar në sektorin VIP në burgun e Peqinit

Foto ilustruese

Numri i të infektuarve me COVID në vendin tonë është në rritje, ndërsa sot disa të burgosur në sektorin VIP në burgun e Peqinit kanë rezultuar pozitivë. Deri tani në mesdite 3 atoambulanca kanë dalë nga brenda burgut të Peqinit duke transportuar të prekurit me COVID drejt kryeqytetit. Ende nuk bëhen me dije emrat e të burgosurve të cilët janë infektuar.

Shifrat e koronavirusit në vendin tonë vijojnë të jenë të larta. Dje për 24 orët e fundit në vend u raportuan 1105 raste të reja me COVID nga 4092 testime të kryera në total. Në Tiranë u regjistruan 339 raste të reja. Fatkeqësisht gjatë kësaj periudhe kanë humbur jetën 14 qytetarë të tjerë duke e çuar numrin total të viktimave në 1.517.

Nga ana tjetër ka nisur procesi i vaksinimit në vendin tonë. Vaksinimi nisi zyrtarisht më 11 janar në Shqipëri me vaksina të Pfizer të dhuruara nga një shtet mik, për të cilin Rama zgjodhi që të mos e zbulonte. Ndërkohë, vendi ynë është në pritje të 500 mijë dozave të vaksinës të siguruara nga marrëveshja me kompaninë Pfizer.


Lajmi kryesor:

Sot 1059 raste pozitive dhe 14 viktima nga COVID! Infektohen ambasadorja Kim dhe ajo e Suedisë dhe disa të burgosur në sektorin VIP në Peqin


Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Takimi i 7 mes dy qeverive Shqipëri-Kosovë dhe 16 marrëveshjet e nënshkruara i konsideroni:×

Lajmi i fundit

John

I biri e telefononte por ai s'përgjigjej, si u gjet i pajetë në banesë Mihal Jani! Policia dhe zjarrfikësja hapën derën me forcë