Disiplina dënon rëndë Keidi Baren, 9 ndeshje pezullim në Spanjë

Mesfushori i Atletico Madrid, Keidi Bare, gjatë ndeshjes me Deportivo La Korunja

Pikërisht në kohën kur fitoi Kombëtaren e parë të drejtuar nga Chtistian Panucci, ka ardhur lajmi i keq për mesfushorin Keidi Bare, ish-kapitenin e Shpresës.

Lajmet që vijnë nga Spanja për Keidi Baren, mesfushorin shqiptar të Atletico Madrid B, që u ndëshkua me të kuq në ndeshjen ndaj Deportivo La Korunja B këtë fundjavë, janë të këqija.

Në relacionin pas ndeshjes, arbitri kishte shënuar se e kishte sharë me fjalë të rënda. Sot, Komisioni i Disiplinës ka marrë vendimin për ta pezulluar me 9 ndeshje shqiptarin për këtë sjellje dhe fjalë të pahijshme.

  • Sondazhi i ditës:

    Rritje pagash për mjekët, infermierët e mësuesit me 6% në vitin 2022, a është e mjaftueshme?

Komento


×

Lajmi i fundit

John

Vodhën energjinë elektrike, arrestohen 11 persona, 26 nën hetim, 14 të tjerë shpallen në kërkim