Diskutohen termat e kontratës, Bayern Munich ul në stol trajnerin veteran

Diskutohen termat e kontratës, Bayern Munich ul në stol trajnerin veteran

Ralf Rangnick

Bayern Munich është në fazë të avancuar për të ulur në stol Ralf Rangnick. Trajneri gjerman për momentin drejton kombëtaren e Austrisë dhe kontrata e tij është deri në verën e 2026.

Kjo nuk e ka penguar Bayern Munich që të kërkojë shërbimet e trajnerit dhe sipas ekspertit të merkatos, Fabrizio Romano, tanimë janë duke u diskutuar detajet për projektin me 65-vjeçarin në stol.

Më shumë se probleme me pagën apo detaje të kësaj natyre, palët po flasin për një projekt për rikthimin e bavarezë konkurrues në Evropë. I njohur për përvojën në Gjermani, Ralf Rangnick e ka nisur karrierën me Stuttgart, për të vijuar më pas me Schalke, RB Salzburg apo RB Leipzig.

Së fundmi Ralf Rangnick ishte trajner kujdestar i Man. United para se në 1 qershorin e 2022 të ulej në stolin e Austrisë. Kujtojmë se Thomas Tuchel ka vendosur të largohet nga Bayern Munich në fundin e sezonit.

S.DH/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Barazimi me Kroacinë, mendoni se Kombëtarja kalon grupet e Euro 2024×

Lajmi i fundit

Eksperti i turizmit: Ja ku po investojnë të huajt në Shqipëri! Duhet ta mësojmë turistin si të shpenzoj tek ne

Eksperti i turizmit: Ja ku po investojnë të huajt në Shqipëri! Duhet ta mësojmë turistin si të shpenzoj tek ne