'Dua ta shoh me sytë e mi situatën', Rama viziton zonën e prekur nga konflikti Ukrainë-Rusi (VIDEO)

Në ditën e dytë në Ukrainë, kryeministri Edi Rama në cilësinë e kreut të Presidencës së OSBE-së ka vizituar një nga zonat në lindje të prekura nga konflikti me Rusinë.

Mëngjesin e sotëm, Edi Rama ka postuar një video nga aeroporti  ushtarak Chuguev në Kharkiv, i shoqëruar nga delegacioni. Dje gjatë takimeve me Presidentin, kryeministrin, kryetarin e kuvendit dhe ministrin e Jashtëm të Ukrainës, Rama u shpreh se dëshiron që ta shikojë vetë personalisht gjendjen në lindje.

"Shpresoj shumë të mbajë koha e të na lejojë ta përfundojmë këtë vizitë me një udhëtim drejt Ukrainës lindore, ku dua të shoh me sytë e mi situatën e sigurisë dhe atë humanitare në zonat e ndikuara nga konflikti dhe ndikimin praktik të SMM në terren" tha ai dje.

Rendit zhvillimet sipas orarit:
Ora 20:21
Rama në zonën e 'nxehtë' të konfliktit Ukrainë-Rusi, Endri Fuga vishet me jelek anti-plumb (FOTO)

Kryeministri Edi Rama ka mbërritur në zonën e nxehtë e konfliktit mes Ukrahinës dhe Rusisë, ku po zhvillon një vizitë në cilësinë e kreut të OSBE-së. “Kharkivit, Ukrainë - Mbërritja në bazën “Shiroky”, shkruan Rama krah videos ku duken edhe përfaqësues të tjerë të misionit ë OSBE dhe shoqëruesit e tij të pajisur me jelek antiplumb, mes tyre edhe këshilltari i tij për mediat Endri Fuga.

1579634515_fuga.jpg

Pamje nga vizita e delegacionit
d.ba./m.v./Shqiptarja.com
 • Sondazhi i ditës:

  A ju duket i drejtë vendimi që pensionistët nuk mund të dalin më nga shtëpia deri në një urdhër të dytë?

Komento

Komente

 • geron: 21/01/2020 20:55

  ishala nuk kthehesh me se na je bere me keq se maloku.

  Përgjigju
 • Eralld: 21/01/2020 20:53

  Ishalla e kap ndonje plumb te shpetojme !

  Përgjigju
 • Populli: 21/01/2020 11:51

  Hajde mor K** kthehu ne shtepi

  Përgjigju
 • Arbëri: 21/01/2020 09:40

  ...dhe nuk munde ta shofës me syt e tu Reqakun në 21 vjetorin e masakrës fashiste...???

  Përgjigju