'Do e përfaqësoja Shqipërinë edhe 5 herë të tjera' Ronela Hajati: Lali bëri histori në Eurovision! Këngëtarja ironizon 'Sunny Hill'

'Do e përfaqësoja Shqipërinë edhe 5 herë të tjera' Ronela Hajati: Lali bëri histori në Eurovision! Këngëtarja ironizon 'Sunny Hill'

Këngëtarja, Ronela Hajati

Këngëtarja e shumëpërfolur, Ronela Hajati në një 'intervistë' virutale me ndjekësit e saj në Instagram ka folur edhe njëherë për pjesëmarrjen e saj në Eurovision.

Pavarësisht kritikave dhe komenteve negative që ka marrë, këngëtarja u shpreh se do ta përfaqësonte Shqipërinë edhe “5 herë” të tjera në Eurovision.

Pjesa më e madhe e pyetjeve që mori artistja kishin lidhje me Eurovision apo Festivalin e Këngës, ndërsa Ronela nuk ngurroi të përgjigjej. Teksa u pyet për festivalin 'Sunny Hill' ku performuan shumë kolegë të saj, ajo nuk e kurse ironinë.

-A do ta bëje edhe një herë Eurovisionin?

-Edhe 5 herë.

-Si e ke syrin për Fesivalin e Këngës?

-Këtë vit unë në fakt më duhet të dorëzoj trofeun fituesit të raadhës! Por nëse do të performoj “Sekret” live me orkestër këtë vit e di që do më kapë e qara.

Thuaji ndonjë shoqërie këngëtar/e për të marëë pjesë në Festivalin e Këngës këtë vit.

-Thoni çtë doni lali bëri histori! Kam ndjesinë që do ketë super-artistë dhe materiale shumë të mira këtë vit.

-Duhet të kishe qenë e ftuar në “Sunny Hill Festival”

-S’jemi në atë nivel akoma.

Këngëtarja nuk arriti të shkonte deri në finalen e Eurovision, madje performanca e saj u kritikua shumë në rrjet.

1/4
G.MO/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

 • Maks: 08/08/2022 16:37

  Po e nxorr mir ate qe ke mes kembeve e ke te sigurt fitoren radhes tjeter

  Përgjigju
 • Ela: 08/08/2022 10:36

  Lali na felliqi me miqte e koleget qe nuk e njohin mire shqiperine por ndodhi te shihnin pak eurovision, ne qe jetojme jashte e qe duhej te shpjegoheshim qe artistet shqiptare nuk jane ashtu vulgare sic po prezantohej ne ate festival. Edhe pse vulgariteti eshte shtuar shume keto vite e noshta jo me kot fitoi edhe Ronela me kengen e saj te papame

  Përgjigju
 • Arbëri: 08/08/2022 10:30

  Kjo grua vetëm artiste nuk është, për vetit e tjera është me një not 2-e !

  Përgjigju
 • Sondazhi i ditës:

  A besoni se SPAK do të bëjë drejtësi për 21 janarin?×

Lajmi i fundit

Skandali te Onkologjiku, debate të forta te ‘Shëndetësia’! PD: Shiten ilaçe të skaduara? QSUT: E pavërtetë! PS: Mos hidhni helm, nxitët dhunë

Skandali te Onkologjiku, debate të forta te ‘Shëndetësia’! PD: Shiten ilaçe të skaduara? QSUT: E pavërtetë! PS: Mos hidhni helm, nxitët dhunë