‘Shoh mamin që flet me foton e tij…’, Ronela Hajati prek me rrëfimin për të atin

‘Shoh mamin që flet me foton e tij…’, Ronela Hajati prek me rrëfimin për të atin

Këngëtarja e njohur, Ronela Hajati ka prekur me rrëfimin për humbjen e babait të saj. E ftuar në ‘S’e Luan Topi’, Ronela shprehet se vitet kur i ati ishte gjallë ishin më të bukurat për të.

Ajo thotë se ende ja ndjen mungesën por me kurajo ka vazhduar përpara.

“Sa më shumë kohë që kalon, atëherë e kupton që babi s’do të vijë më, nuk do të kthehet në shtëpi. Jeta është e vështirë, është e padrejtë për shumë nga ne, por e tillë është. Po nuk i dhe kurajo vetes nuk ja del dot dhe unë e di që ai ka patur shumë pritshmëri për mua dhe më ka thënë që nuk ta kam merakun se e di se çfarë kam rritur. Prind nuk të bëhet askush, më ka marrë malli ta përqafoj. Është e pashmangshme, unë kam patur vitet më të bukura në jetë kur ka qenë gjallë. Nëse do të kem partner në jetë, dua të kem harmoninë dhe mirëkuptimin që prindërit e mi kishin me njëri-tjetrin. Mami çdo ditë e më shumë ja ndjen mungesën. Kur e gjej në shtëpi, vetëm e shoh që flet me foton e tij. Jemi kthyer në burnesha të dyja dhe ja dalim mirë”, tregoi ajo.

 

SI.E./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    A mendoni se duhet të ndalet pagesa me Euro në Shqipëri në vend të Lekut?×

Lajmi i fundit

Itali/ 7-vjeçarja shqiptare humb jetën tragjikisht në liqen, babai kërkon drejtësi

Itali/ 7-vjeçarja shqiptare humb jetën tragjikisht në liqen, babai kërkon drejtësi