'Do ishte bukur një fitore në Wembley', Duka për shortin: Grup i vështirë për Shqipërinë, objektiv real, vendi i tretë

Presidenti i FSHF-së, Armand Duka

Presidenti i Federatës Shqiptare të Futbollit, Armand Duka ka reaguar pas shortit të eliminatoreve të Botërorit “Katar 2022” që njohu Shqipërinë me kundërshtarët në këtë aventurë të re.

 Përmes një postimi në Facebook Presidenti i FSHF-së pranon se shorti na ka vënë në një grup të vështirë, por ai beson se kombëtarja kuqezi do të bëjë maksimumin në çdo ndeshje dhe nuk duhet të bëjë asnjë hap fals.

Sipas tij, objektivi i përfaqësueses shqiptare duhet të jetë vendi i tretë, por ai thekson se do të ishte e bukur një fitore ndaj Anglisë në "Wembley".


Lajmi kryesor:

Kualifikueset e Botërorit , Shqipëria në grupin 'e ferrit' përballë Anglisë e Polonisë! Kosova kundër Spanjës! Reja: Do doja një short tjetër (VIDEO)


E.M./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Rritje pagash për mjekët, infermierët e mësuesit me 6% në vitin 2022, a është e mjaftueshme?×

Lajmi i fundit

John

Elbasan/ Aksident në Belsh, makina del nga rruga 2 persona shoqërohen në spital në gjendje të rëndë