Do marrë pjesë në garë për deputet, kreu i PD në Korçë jep dorëheqjen

Adrea Mano

Andrea Mano kryetari i Degës se Partisë Demokratike në qytetin e Korçës ka dhënë dorëheqjen nga ky post.  

Sipas burimeve të Report Tv  mësohet se Andrea Mano do të bëhet pjesë e garës për deputet dhe ko ka qenë dhe arsye e dorëheqjes së tij. Nuk dihet ende se kush do të vijë në vend të tij.

Partia Demokratike disa ditë më parë udhëzoi të gjithë krerët e degëve të partisë së tyre në rrethe që nëse duan të kandidojnë për deputet duhet që të lënë postin e tyre, në të kundërtën ata penalizohen.

I.K.//Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Përplasja me Bashën, jeni pro apo kundër rikthimit të Sali Berishës në krye të PD-së?

Komento


×

Lajmi i fundit

John

Mbledhja e PS në Vlorë,  Afrim Qëndro lë postin e zv/kryetarit të Bashkisë në Vlorë, zhvendoset në Elbasan me Gjiknurin