'Taulanti ka thënë hap gojën', Salianji nxjerr përgjimet e reja, Fredi Alizoti: Po pres Drejtorin e Policisë, mora një pako të mirë...

Kunati i Babales, Fredi Alizoti sot te Prokuroria e Krimeve të Rënda

Deputeti i PD, Ervin Salianji, në një postim të bërë pak minuta më parë në Facebook, ka publikuar përgjime të reja të Prokurorisë, ku sipas tij, Fredi Alizoti përmend gjatë bisedës telefonike se do takojë një person me emrin Taulant i cili është me origjinë nga Librazhdi. Sipas Salianjit, fjala është për kryetarin e grupit parlamentar të PS, Taulant Balla, i cili pretendohet se ka takuar kunatin e "Babales". Alizoti është bashkëbiseduesi me numrin e telefonit 091 në fund, i cili bisedon me numrat 0699423771 dhe 0699423771.

Gjithë shteti në shërbim të fabrikimit të provave për të shpëtuar pushtetin e tyre politik dhe privilegjet që iu vijnë nga pushteti. Përgjimet e prokurorisë faktojnë se Taulanti nga Librazhdi, shoku i Alizotit i përgjuar me nr cel +091 flet me drejtorin e policise Fier dhe me persona të tjerë! Kushdo mund ti shohë vete dokumentat zyrtare të prokurorisë. 

Shkruan Salianji në rrjetet sociale

Fredi Alizoti thotë gjatë bisedave telefonike se ka marrë një pako të mirë në Fier dhe se po priste të takonte Taulantin, i cili, sipas asaj që i ka thënë një person tjetër, është shprehur:"hap gojën sa do..." Gjithashtu, në një pasazh tjetër të transkripteve të Prokurorisë, Alizoti thotë në përgjime se kishte marrë një pako të mirë dhe po priste të vinte dhe ta merrte drejtori i policisë së Fierit.


Përgjimet e Prokurorisë për Alizotin, të publikuara nga Salianji

Postimi i plotë:

XhafajGate!
Gjithë shteti në shërbim të fabrikimit të provave për të shpëtuar pushtetin e tyre politik dhe privilegjet që iu vijnë nga pushteti. Si u fabrikua “aktori”?! Përgjimet e prokurorisë faktojnë se Taulanti nga Librazhdi, shoku i Alizotit i përgjuar me nr cel +091 flet me drejtorin e policise Fier dhe me persona të tjerë!

Kushdo mund ti shohë vete dokumentat zyrtare të prokurorisë. Skandali më i madh i faktuar tashmë dhe me dokumenta zyrtarë”, shkruan Salianji.

 • Sondazhi i ditës:

  A është përdorur për përfitime politike pandemia e koronavirusit?

Komento

Komente

 • Astrit Hajdini, Suisse: 12/10/2018 09:16

  Jam ne emigracion qe nga koha e Ambasadave te 1990 dhe vij shpesh ne Tirane dhe fale Internetit mundohem te mos jem larg cka ndodh ne Shqiperi, por qe çifti kriminal dhe keru i Mafias Shqiptare eshte Sali Berisha dhe Ilir Meta me familje dhe Parti, kjo dihet prej mbi dy dekanash e gjysem. Pushtetin ky çift monstrash e perverses qe dhe Enver Hoxha+Mehmet Shehu+Kadri Hazbiu+ etj, do ti kishte zili, e do me cdo lloj menyre kriminale e jo me Vote, ndaj ne Opozite jane rimartuar perseri dhe sajojne "Babale" serial, me idene se pèopulli do i jape Vote, ngaqe Ata jane per Popull e Shqiperi ne BE. I genjen mendja dhe spo kuptojne se fundin e kan shume prane, cilado qofte rrethana se si do jete ky fund, i pameshirshem, qe do te behet mesim per kedo tjeter qe do Udheheq Shqiperine me tej.

  Përgjigju
 • Vloreee: 12/10/2018 06:26

  Kemim te bejm me 2 bandat me te medhaja te historis se njerezimit.... emajte +++++ edjathte.... sjan gje kta qe godasin me arem para ktyre.... ta marin shpirtin dite a dites ....... vk eshte fatkeqsi ti degjosh ... lexosh... shikosh.... dhe jo me ti votosh

  Përgjigju
 • spartak: 11/10/2018 23:56

  S'KANE CIPE FARE,ku jemi katandisur....TURP

  Përgjigju
 • Erik: 11/10/2018 21:32

  Ka fakte qe Balla qendron pas zhdukjes se gazetarit saudit ne ambasaden turke ne Riad, madje dhe ne zhdukjen e shefit te Interpolit ne Kine. Qe Alizoti ka luajtur bllofin me keta larot qe i kane premtuar parate per te bere rolin e Agron Xhafaj kjo s'do mend e kalem, por kur do mbaroje kjo telenovele do ishte mire ta mesonim sa me pare se na ka lodhur.

  Përgjigju
 • Sula: 11/10/2018 21:22

  Luj si te dush or Salianj , se ty sja zot qe te shoetin nga burgu . Po ti nuk je burr por goc llapazone qe megjith qe rre nuk skuqesh . Bohu gati se byrzylyket te shkojne mashtrus i smur

  Përgjigju
 • Popull: 11/10/2018 21:01

  Robt ku ti keni jua dhënat zoti ku tju dhëmbi më shumë, se po e masakroni atë popull deri në palcë.

  Përgjigju
  • dragostunja: 11/10/2018 22:29

   Po vertet qe keta te "ripjelljes" e masakruan popullin deri ne palce. Vete jetojne si pashallare e ne librazhiotet na keputen ne mes×

Lajmi i fundit

John

Mungonte Braçe që duhet të prezantonte pr.ligjin, shtyhet Komisioni për Integrimin! Hajdari: Të paktën është online dhe s'keni pasur angari të vini në zyrë