Do të menaxhojë ndihmat e donatorëve, Bledi Mane në Repolitix: Ilir Beqaj do të shpallet 'non grata' nga SHBA bashkë me Petrit Vasilin

Sot emri i ish-ministrit të Shëndetësisë Ilir Beqaj u konfirmuar në krye të agjencisë që merret me ndihmat e donatorëve. Mirëpo gazetari Bledi Mane, duke ironizuar emërimin e tij në krye të kësaj agjencie, paralajmëroi në emisionin Repolitix, në Report Tv se Ilir Beqaj do të shpallet 'non grata' së bashku me deputetin e LSI-së Petrit Vasili.

'Ilir Beqaj do të menaxhojë ndihmat e donatorëve! Ilir Beqaj do shpallet 'non grata' bashkë me Petrit Vasilin, e kupton ça ironie i bën opozitës Rama, kjo është fatqekqësi dhe për ne.'- tha Mane.

Ish-kryeministri Sali Berisha ishte zyrtari i 4-t shqiptar që shpallet “non grata” nga Departamenti Amerikan i Shtetit. I pari që hapi siparin e një vendimit të tillë ishte ish-Kryeprokurori Adriatik Llalla dhe familjen e tij. Ndërkohë vetëm pak muaj më pas SHBA shpalli “non grata” një tjetër zyrtar shqiptar, i cili ishte i dyti në këtë listë, Tom Doshin dhe familjen e tij. Më 30 korrik 2019 DASH vendosi të shpallë si person të padëshiruar, duke i refuzuar hyrjen në SHBA kryetarit të Bashkisë së Durrësit asaj kohe, Vangjush Dakos dhe familjes së tij. Shkak mbetej sërish përfshirja e këtij zyrtari të lartë në korrupsion.

M.Q./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Takimi i 7 mes dy qeverive Shqipëri-Kosovë dhe 16 marrëveshjet e nënshkruara i konsideroni:×

Lajmi i fundit

John

Fundi i ‘epokës’ së Merkel, kancelarja ‘e hekurt’ do të përcillet me këngë lamtumire