I shembën shtëpinë, kush është pronari që nxori armën dhe plagosi inspektorin e IMT-së (Emrat)

I shembën shtëpinë, kush është pronari që nxori armën dhe plagosi inspektorin e IMT-së (Emrat)

1660320948_Screenshot1.jpg

Ekzekutimi i vendimit për shembjen e një banese solli plagosjen e një inspektori të IMT në Tiranë. Pronari i identifikuar si Qani Muca nuk ishte dakord me vendimin dhe plagosi me armë zjarrin një prej inspektorëve, të identifikuar si Ilirjan Gavelli. Ai është në spital, ku po merr trajtim mjekësor dhe është në gjendje të qëndrueshme.

Policia ka arritur të neutralizojë dhe autorin e ngjarjes që është shoqëruar dhe do të merret në pyetje për të sqaruar rrethanat e ngjarjes në fjalë.


Lajmi kryesor:

IMT i shembi banesën se do ndërtohet rrethrrotullim, pronari qëllon me armë inspektorin! Dërgohet me urgjencë te 'Trauma'! Në pranga 52-vjeçari


A.M./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Cila është ndarja e duhur administrativo-territoriale për vendin?×

Lajmi i fundit

‘Ky do të jetë koncerti i fundit…’, Stresi i habit të gjithë më lajmërimin e papritur! Cilat janë planet e reperit?

‘Ky do të jetë koncerti i fundit…’, Stresi i habit të gjithë më lajmërimin e papritur! Cilat janë planet e reperit?