‘Do vras çdo njeri të zi që më del përpara’, habit aktori britanik: Nuk jam racist

Aktori amerikan Liam Neeson

Pas deklaratës shokuese se do të vriste çdo njeri me ‘ngjyrë’, aktori Neeson ka deklaruar se ai nuk është racist edhe pse diçka të tillë e ka nënkuptuar. Zanafilla e deklaratës se aktorit vjen nga një konflikt kohë më parë siç deklaron dhe vetë aktori kur një njeri me ngjyrë i ka përdhunuar një të afërm.

“Ecja në rrugë me armë në dorë para dyzet vitesh për të gjetur një person me ngjyrë dhe për të nxjerrë inatin. Shkoja sidomos në zonat e ‘zeza’ i vendosur për të liruar dhunën fizike’’

Liam Neeson

Për sa i përket deklaratës kontraverse për një television amerikan ku ai pretendon se nuk është racist ai shprehet se

“ Ne të gjithë pretendojmë se jemi politikisht korrekte në këtë vend, në timin gjithashtu. Ndonjëherë ju gërvishtni sipërfaqen dhe zbuloni se ky racizëm dhe fanatizëm është aty.”- tha aktori

//Shqiptarja.com
 • Sondazhi i ditës:

  A mendoni se Rama e Basha do të bëjnë kompromis për të ardhmen e Shqipërisë?

Komento

Komente

 • Si DUHET e si eshte...: 05/02/2019 22:20

  Ne fakt po te behet mire e te mendohet e veprohet siç DUHET, USA e Canadaja duhen te shkrihen, e te gjithe njerezit duhet te kthehen ne vendet e tyre perkatese prej nga kane ardhur. Pershembull, irlandezet te kthehen ne Irlande, anglezet ne Angli, gjermanet ne Gjermani, italianet ne Itali e afrikanet ne Afrike e keshtu me rradhe. Te gjitha kombet e popujt ne shtepite e vendet e tyre. Po me perpara duhet te pastrohet Europa e te kthehen nga kane ardhur TE GJITHE duke filluar nga shqiptaret e me pas TE GJITHE, TE GJITHE... Duke bere keshtu, eliminohet automatikisht edhe racizmi e urrejtjet rracore, fetare e kulturore qe lindin vetiu midis te ndryshmeve. USA e Canadaja, Duhet te kthehen ne toka te virgjera e te mbuluara me pyje e natyre te paster e te paprekur fare nga njeriu, e te sherbejne si mushkerite e Botes per ta pasuruar ate me oksigjen e ajer te paster, Ne jug, ne hemisferen jugore kemi pyjet e Amazones e ne veri, pyjet e USA e Canadase. Ashtu si trupi i njeriut ka dy pulmone qe japin e marrin çdo sekonde duke e pasuruar e mbajtur gjalle me oksigjen, ashtu dhe Bota ka (DUHET te kete), dy mushkerite e saj. Perveç kesaj, USA e Canadaja duhet te jene si vende studimi e mesimi per studiuesit e studentet nga te kater anet e pjeses tjeter te dheut qe studiojne Floren dhe Faunen. ZOTI, Inxhinjeri i Madh i Gjithesise, kur krijoi Boten tone, e planifikoi e konstruktoi si te tille, po qoftelargu me bemat e tij te pafund, e shkaterroi e po e degjeneron perhere e me shume Krijimin Ideal te ZOTIT TE LAVDISHEM.

  Përgjigju
  • Genti: 06/02/2019 08:38

   Ca thu more po ti nga i paske gjet gjith kto fjal po nga vike ti more/moj nga kozmosi pse nuk kthehesh edhe ti andej nga na ke dal.

  • artur: 06/02/2019 07:50

   Shoku mos ik me larg ,se mund te na sygjerosh te kthehet periudha e akullnajave.Mere shtruar dhe vetem pije organike se te tjerat te bejne dem.

  • Don: 05/02/2019 23:42

   Telef qeke bere!

  • Hassno: 05/02/2019 22:34

   Sa qenke lodhur shoku per hic gje×

Lajmi i fundit

John

Peleshi në Gjorm të Selenicës: Ka ende banorë në fshat, duhet evakuim urgjent! Të shmangim më të keqen