Doshi: I gatshëm të bëj koalicion me PS, jo me PD (VIDEO)

Tom Doshi ka deklaruar për mediat se do të ishte i gatshëm të bënte koalicion paszgjedhor me PS, por jo me PD. Doshi tha se PSD ka marrë dy mandatë në Shkodër dhe pretendon edhe dy mandatë në Tiranë.

"Kam 2 mandate në Shkodër dhe 2 i pretendoj në Tiranë. Vota do të shkojnë për PSD. Për koalicion paszgjedhor do të isha i gatshëm të bëjë me PS dhe jo me Bashën", tha Doshi.

Tom Doshi dha dorëheqjen nga mandati në orët e para të mëngjesit të sotëm duke kërkuar nga KQZ që të bëjë zëvendësimin e  tij me kandidatin tjetër.


Lajmi kryesor:

La mandatin që fitoi në zgjedhje, Doshi: U tërhoqa për të mbrojtur emrin tim nga akuzat tendencioze kohët e fundit! Jam në krye të PSD, i gatshëm për koalicion me PS


I.K./b.ha./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Çfarë mendoni se do të krijojë situata në PD me mbledhjen e dy Kuvendeve?×

Lajmi i fundit

John

Efektivë policie përdorues droge, Report Tv mëson rezultatet e para të testeve! Do të përjashtohen nga uniformat blu! Sigurohet sasia e parë e testeve edhe për shoferët