Dosja e Henri Çilit dërgohet në SPAK

1583098857_vendimi.jpg

Vendimi i gjykates
 

Dosja me 31 personat që sot dolën për masën e sigurisë në gjykatën e Përmetit dhe të tjerët që janë në kërkim, apo arrestuar më parë në lidhje me këtë hetim i kalon Prokurorisë së Posaçme. Vendimi është marrë nga gjykata e Përmetit. Në fund të vendimeve për masat e sigurisë, gjyqtari njoftoi shpalljen e moskompetencës dhe kalimin e dosjes në Gjykatën e Posaçme pasi ndër të tjera është edhe akuza e ushtrimit të ndikimit të paligjshëm ndaj personave me funksione publike, që bën fjalë konkretisht për rastin kur Henri Çili i telefonoi drejtoreshës së Hipotekës Shkodër të përshpejtimin e procedurave për kalimin e dy apartamenteve që i dhuroi familja Aliko.


Lajmi kryesor:

Gjykata Përmetit e liron nga qelia dhe e çon në SPAK: Detyrim paraqitje për Henri Çilin, arrest shtëpie për drejtorin e UET-së (Vendimi për të gjithë të arrestuarit)


  • Sondazhi i ditës:

    Rritje pagash për mjekët, infermierët e mësuesit me 6% në vitin 2022, a është e mjaftueshme?×

Lajmi i fundit

John

Elbasan/ Aksident në Belsh, makina del nga rruga 2 persona shoqërohen në spital në gjendje të rëndë