Blindohet Blloku, Dritan Dajti lë qelinë dhe shkon tek dentisti (VIDEO)

TIRANE-Policia ka blinduar zonën e Bllok në kryeqytet, pasi shoqëroi të burgosurin Dritan Dajti që të kryejë shërbimet dentare. Më poshtë në video pasqyrohet momenti i shoqërimit të Dritan Dajtit te dentisti në Bllok në masa të rrepta sigurie. Burgjet kanë dentist, por Dajti ka zgjedhur për të kryer shërbimet jashtë ambienteve të vuajtjes së dënimit.

Dritan Dajti u dënua me burgim të përjetshëm nga Gjykata e Shkallës së Parë me akuzën e vrasjes në rrethana cilësuese të oficerëve të policisë, Fatos Xhani, Sajmir Duçkollari, Altin Dizdari dhe Kastrit Feskaj gjatë një operacioni policor për kapjen e tij në vitin 2009.

Por vitin e kaluar me vendimin e Apelit të tre gjyqtarëve që i pranuan gjykimin e shkurtuar, rrjedhimisht e shpëtuan atë nga burgimi i përjetshëm, dënimi u ul në 25 vjet heqje lirie. tema

/G.M./Shqiptarja.com
 • Sondazhi i ditës:

  Rritje pagash për mjekët, infermierët e mësuesit me 6% në vitin 2022, a është e mjaftueshme?

Komento

Komente

 • Alb: 10/01/2020 19:45

  Polici e degjeneruar shtet palaco pse shapet nje fondacion te ealbania per dhembet e dajtit.

  Përgjigju
 • vera: 10/01/2020 18:46

  FUTINI NJE plumb atij krimineli ,,,vrau 4 bij nenash…...qeveri e degjeneruar...EDI rama thirri mendjes...

  Përgjigju
  • Fransua: 11/01/2020 15:06

   Nuk ka mare asnje benefit , thjesht ate cka i takon . Jemi ne 2020 eshte mese normale vizita ke dentisti jashte sepse brenda ne burg ndoshta nuk ka kushte te mira per te sheruar njerzit

  • O andi: 10/01/2020 23:18

   Dhe une keshtu mendoj. Ndoshta ca porosie ka marre

  • Andi: 10/01/2020 19:45

   Pse kush mendon se ka dal per nevoja shendetesore o flori ka dal per nanje takim me nanje ram a ku di une kush ka dash ta takoj kete njeri

 • Trnakop Kacija: 10/01/2020 18:44

  Une nuk di a ka ndonje vend ne bote ky dikush ( qe ka ra edhe me heret) i vret 4 police dhe denohet vetem 25 vite ( mos te harrojmeqe ligjerisht ka te drejte te lirimit me kushte pasi ti kete kryer 2/3 e denimit pra dikund edhe 7-8 vite). Ne gjithe boten per vrasjen e 4 policeve nese nuk ka denim me vdekje se paku denohen me burgim te perjetshem.

  Përgjigju
 • Deni: 10/01/2020 18:18

  Pavaresisht se kush eshte dhe cfare ka bere, ligji I njeh te drejten e trajtimit shendetesor privatisht. Moralisht eshte e shemtuar qe nje vrases policesh te shese pordhe mes bllokut, por ligjerisht eshte e drejte e tij.

  Përgjigju
 • Miti: 10/01/2020 16:00

  Made in Albanistan. Ai duhet te ishte ne regjim special dhe mos kishte kontakt me boten jashte burgut. Keta e nxjerrin te shkoje te dentisti qe zgjedh ai. Ku eshte pare kjo? Po cojeni dhe ne ndonje SPA per masazh jeni qe jeni.

  Përgjigju
 • shtet palaco: 10/01/2020 15:29

  cjan keto shfaqje te turpshme qe ben ky shtet injorant-primat, i degjeruar dhe pa asnje vlere morale-, si tallen me te gjithe qytetaret, ja ku i hedhin parate e taksapaguesve!? tphyyyy

  Përgjigju
 • Alban: 10/01/2020 15:19

  O shtet k..v,mire qe spaska thon qe eshte i dentist i mire ne Paris me çoni atje!!!nuk ja hiqni me dar dhomet ati legeni po harxhoni kohe dhe e çoni ne bllok,ska per tu bo ai ven na i her gjynof njerzit

  Përgjigju
 • Ergesti: 10/01/2020 14:26

  Cfare turpi per ministrine e drejtesise, drejtorin e pergjithshem te burgjeve turp. Keta qe do zbatonin ligjin 41 bis dhe gjoja ishin kercenuar tani lejojne vrasesin e 4 deshmoreve te atdheut qe te livadhise ne bllok. Ky sakat nuk kishte gjoja para per avokat dhe zvarriti 10 vjet procesin gjyqsor dhe tani ky kerma dashka sherbim cilesor per dhembet se nuk i pelqen dentisti i burgut. Cojeni tek kryeministria te takoje dhe Ramen ne kuadrin e bashkebisedimit me qytetaret. Lereni te pije dhe kafe tek lokali i kunatit mbas albtelecomit ne myslym shyr. Kot qe e mbani te burgosur sepse shpenzoni taksat tona duke i sherbyer nje shellire si Dritan Dajti. Presin njerezit te kene guxim policet, prokuroret dhe gjyqtaret. Shteti ta sjell vrasesin me eskorte ne dere te shtepise pa pike turpi. Me cfare i paguan sherbimet tek dentisti me trashegimine e kuzhunierit qe i la i jati apo ju rriten vajzat dhe punojne. Vetem vetegjyqesia jep drejtesi ne shqiperi sepse nuk do behemi kurre shtet.

  Përgjigju
 • Populli: 10/01/2020 13:29

  Pse merreni me këtë plehrën vrau 4 Oficer të shtetit dhe ju i veni pas qejfit këtij Bastardi, lereni të vdes në qeli.

  Përgjigju


×

Lajmi i fundit

John

Elbasan/ Aksident në Belsh, makina del nga rruga 2 persona shoqërohen në spital në gjendje të rëndë