Dritë jeshile nga Chelsea, Lukaku mbetet në Serie A! Inter shtyn rinovimin

Dritë jeshile nga Chelsea, Lukaku mbetet në Serie A! Inter shtyn rinovimin

Romelu Lukaku

Romelu Lukaku do jetë pjesë e Inter deri në verën e 2024. Gazzetta dello Sport në Itali bën me dije se zikaltërit kanë marrë dritën jeshile nga klubi londinez, për të shtuar me një tjetër sezon huazimin e sulmuesit belg. Kontrata e Lukaku me Inter është deri në verën e 2023, me Marottën që ka marrë dritë jeshile për një rinovim edhe me një vit.

Drejtori i Inter ka në plan që pas 2024, kohë kur pritet të zgjatet marrëveshja mes palëve, të afrojë përfundimisht sulmuesin belg në ekip. Në fillim te Inter ishin dyshuar për situatën e Lukakut, kjo pas ndërrimit në stol të Tuchel me Potter.

Trajneri aktual i Chelsea është i kënaqur nga forma e Aubameyang apo Brojës me shokë, duke mos u mbështetur te një rikthim i Lukaku. Së pari klubi i Serie A do duhet të shtojë edhe me një sezon rinovimin dhe më pas të kërkojë një ri-blerje përfundimtare.

S.DH/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    PS pritet të rikandidojë shumicën e kryebashkiakëve aktualë, si mendoni?×

Lajmi i fundit

Kina: Armë të pa furnizuar kurrë, SHBA-ja nuk tregon me gisht

Kina: Armë të pa furnizuar kurrë, SHBA-ja nuk tregon me gisht