Durrës, zjarrfikësit italianë në kërkim të jetëve nën rrënoja

Zëdhënësi i Departamentit Italian të ‘Vigili del Fuoco’, ekipet e zjarrëfikësve, Luca Cari, ka deklaruar për ANSA se "Ekipet tona kanë punuar në mënyrë të pandërprerë që nga mbrëmja e djeshme. Kjo është një situatë shumë, shumë e vështirë"

Duke qëndruar pranë një ndërtese katër-katëshe në Durrës, e shkatërruar nga tërmeti, Luca Cari tha se : Nën rrënoja gjenden 6 persona, tre fëmijë, dy gra dhe një burrë, ndërkohë, dhjetëra anëtarë të familjes dhe të njohuri të tjerë janë grumbulluar rreth rrënojave, në një pritje dramatike për një lajm të mirë.


Lajmi kryesor:

BOTA me sytë nga Shqipëria/ Vijojnë ndihmat nga partnerët për të prekurit nga tërmeti, Arabia jep 3 mln euro


  • Sondazhi i ditës:

    A është gati Shqipëria për sezonin e ri turistik?×

Lajmi i fundit

John

Ekzekutimi në Elbana/ Dalin pamjet, kjo është makina e djegur që dyshohet se i përket autorëve