Dy fitore në 26 javë, skuadra e La Liga-s shkarkon trajnerin

Dy fitore në 26 javë, skuadra e La Liga-s shkarkon trajnerin

Pablo Machin

Klubi i La Liga-s, Elche njoftoi shkarkimin e trajnerit Pablo Machin këtë të hënë pasi një sërë rezultatesh të dobëta i lanë ata në vendin e fundit në kampionat dhe 14 pikë larg zonës së mbijetesës.

Machin, ish-trajner i Sevillas dhe Espanyol largohet pas vetëm katër muajsh në krye të ekipit, pas humbjes 2-0 nga Real Sociedad të dielën.

“Elche dëshiron të falënderojë trajnerin për punën dhe angazhimin e tij gjatë kohës së kaluar”, thuhet në një deklaratë të klubit. Vetëm dy fitore në 26 javë janë shumë pak për Elche, që e ka thuajse të pamundur mbijetesën.

S.DH/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    I kishte mbetur 1 vit e 8 muaj burg, gjykata liron Tahirin. Si e vlerësoni?×

Lajmi i fundit

PAMJET pas aksidentit tragjik në Tiranë/ Banori: Fëmija ishte në lokalin e babait kur u përplas për vdekje

PAMJET pas aksidentit tragjik në Tiranë/ Banori: Fëmija ishte në lokalin e babait kur u përplas për vdekje