Dy prokurorë të Krimeve të Rënda në Itali për të marrë në pyetje Moisi Habilajn

Dy prokurorë të Krimeve të Rënda në Itali për të marrë në pyetje Moisi Habilajn

Besim Hajdarmataj

Dy prokurorët e Krimeve të Rënda Besim Hajdarmataj dhe Vladimir Mara kanë udhëtuar në Itali për të marrë në pyetje Moisi Habilajn, Nezar Seitin dhe Maridian Sulajn. Marrja në pyetje në Katania e tre shqiptarëve, sipas gazetarit të Shqiptarja.com Elton Qyno pritet që të bëhet gjatë ditës së sotme.

Kreu i bandës kriminale akuzohet se është Moisi Habilaj, ndërsa përsa i përket Nezar Seitit ai u arrestua në Shqipëri tetorin e vitit të kaluar, ndërsa u ekstradua në Itali si pjesë e grupit.

Në kuadër të dosjes ‘Habilaj’ në Shqipëri po hetohet edhe ish-ministri i Brendshëm Saimir Tahiri, të cilit para dy ditesh Gjykata e Apelit i hoqi masën ‘arrest shtëpie’.  Banda e ‘Habilajve’ sipas përgjimeve të anti-mafias trafikoi tonelata me kanabis nga Shqipëria në Itali, ndërsa fitimet llogariten në miliona euro.

Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

 • Nasi: 30/05/2018 23:46

  Shpejt u kujtuat.

  Përgjigju
 • Ladi: 30/05/2018 15:37

  Mos e lodhni veten kot duke pyetur Habilajt duke harxhuar para nga taksat tona. Keni foto dhe video te Saje Qorrit duke ngarkuar ose korrur hashash? Nuk keni hahaha edhe po te keni gjykata do i cmoje si ta paligjshme ose montime. Kushdo tjeteter qe do ishte ne pozitat e Tahirit do ishte arestuar me kohe dhe do kalbej ne burg. Per kete " nuk " ka prova.

  Përgjigju
 • Sondazhi i ditës:

  Cila është ndarja e duhur administrativo-territoriale për vendin?×

Lajmi i fundit

Supa fantastike që nxit rënien nga pesha

Supa fantastike që nxit rënien nga pesha