E akomoduar në Lezhë, afgania denoncon në polici dy shoqet dhe të dashurin e njërës prej tyre: Më kanë vjedhur 10 mijë dollarë! Policia gjen kartmonedha të falsifikuara

E akomoduar në Lezhë, afgania denoncon në polici dy shoqet dhe të dashurin e njërës prej tyre: Më kanë vjedhur 10 mijë dollarë! Policia gjen kartmonedha të falsifikuara

Maryam Sama, një shtetase afgane e akomoduar në Shëngjin, pasi i shpëtoi terrorit të talebanëve, ka denoncuar në polici se i kanë vjedhur 10 mijë dollarë në dhomën ku është akomoduar.

Në Policia ajo ka deklaruar se i kanë marrë paratë dhe më pas ja kanë zëvendësuar me kartmonedha falës, ndërsa ngre dyshime se një gjë e tillë është bërë nga dy shoqet e saj të dhomës dhe i dashuri i njërës prej tyre.

Por nga verifikimet e kryera ka rezultuar se një kartëmonedhe dollari është fotokopjuar me ngjyra në 75 kopje. Monedhat e fotokopjuar janë dërguar për analizim në laboratorin e policisë shkencore, me qëllim zbulimin e gjurmëve të gishtave të personave që mund ta kenë kryer këtë veprim. Deri tani nuk ka persona të ndaluar ne lidhje me rastin, ndërsa materialet hetimore janë referuar në prokurorinë e Lezhës. Prej muajit shtator të vitit 2021 në zonën turistike të Shëngjinit janë akomoduar 2 mije shtetas Afgan të cilët u larguan a vendi j tyre pas pushtimit nga Talebanet.

Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

 • Dani: 27/03/2022 03:20

  U Jane dashur leket per kerkime shkencore,I thoni lali Erit dhe Ben blushit te te ndihmoje.

  Përgjigju
 • Parruca: 26/03/2022 15:00

  Keta jane ajka qe na reklamuan kur i prune ketu? Imagjino llumi si jane! Se shkruante Ben Blushi para ca ditesh qe u vinte keq qe po iknin dhe enderronte per nje Shqiperi te mbushur me afrikane, afgane, iraniane, siriane. Europa po vuan nga kriminaliteti « me ngjyre » ndersa Beni qe nuk ecen vete shkruan gomarlleqe. Mjere Shqiperia per keto mendje te « ndritura » qe ka!

  Përgjigju
  • Tani: 26/03/2022 15:32

   100% dakort. Kushedi sa e ka paguar Sorrosi Ben idiotin per ate shkrim idiotesk.

 • Sondazhi i ditës:

  I kishte mbetur 1 vit e 8 muaj burg, gjykata liron Tahirin. Si e vlerësoni?×

Lajmi i fundit

Tritol fasonerisë pasi biznesmeni italian nuk pagoi gjobën 100 mijë euro, arrest në burg Edmond Arapit: S'e kam njohur biznesmenin italian

Tritol fasonerisë pasi biznesmeni italian nuk pagoi gjobën 100 mijë euro, arrest në burg Edmond Arapit: S'e kam njohur biznesmenin italian