E deklaruan të vdekur, gruaja gjendet duke marrë frymë në frigoriferin e morgut

E deklaruan të vdekur, gruaja gjendet duke marrë frymë në frigoriferin e morgut

Foto ilustruese

Një grua nga Afrika e Jugut, e cila u shpall e vdekur gjatë një aksidenti automobilistik u gjet duke marrë frymë brenda frigoriferit të morgut. Zbulimi u bë nga një prej punonjësve të morgut, i cili kishte shkuar për të kontrolluar trupin dhe vuri re se gruaja po merrte frymë.

Mjekët e shpallën gruan të vdekur që në momentin e aksidentit duke pretenduar se gruaja nuk tregoi asnjë formë jetë as gjatë transportimit për në spital.

Menaxheri i kompanisë së ambulancës tha për mediat vendase se incidenti nuk ishte një faj i forcave mjekësore dhe se nga ana e tyre nuk kishte asnjë neglizhencë nga ana e tyre.

Gjatë dekadës së fundit, Afrika e Jugut ka pasur disa raste të ngjashme që kanë shpallur njerëz të vdekur, vetëm për t’i gjetur të gjallë brenda një frigorifer morgues.

Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    A e zgjidh problemin me shqiptarët në Britani vizita e Ramës në Londër?×

Lajmi i fundit

Marrëveshja SHBA-Kanada, synon t'i japë fund kalimeve të emigrantëve mes të dy vendeve

Marrëveshja SHBA-Kanada, synon t'i japë fund kalimeve të emigrantëve mes të dy vendeve