POP 5

Lajmet më të lexuara të 5 minutave të fundit

E ironizoi nga Berati, Kryemadhi: Unë besoj në Zot më shumë se besimtarët, Ramë mos guxo... (VIDEO)

Kryeministri Edi Rama ironizoi sot nga Berati kryetaren e LSI-së Monika Kryemadhi pas lutjes së saj në Zot për protestën e së shtunës. "A e mban dot shpiragu klithmën e Monikës "O Zot shpëtoji shqiptarët nga blerja e votës. Zoti thotë më mirë s'po ndërhy se i bie të mbroj shqiptarët nga Monika" tha ai me ironi. Ndërsa Monika Kryemadhi i ktheu përgjigje gjatë një takimi me simpatizantët pak orë para protestës. Ajo tha se beson shumë herë më shumë se besimtarët duke treguar edhe arsyet se përse.

"Kam disa herë që nuk e dëgjoj Ramën, por më thonë se e paska problem pse besoj në Zot. Unë besoj, por edhe ju këtu, unë besoj shumë më shumë se një besimtar, dy apo trefish më shumë sepse dua që me lutjet e mia në Zot dhe besimin tim të shpaguaj të gjithë atë mëkat që bënë prindërit e Ramës duke shkatërruar kisha dhe xhamia. Me lutjet e mia i bëj thirrje Ramës që ti shpëtojë shpirti atij, që grabisin pronat e kishave dhe xhamive.

Do të lutëm në Zot që të kthehen pronat e të gjithë besimeve fetare. Kudo shkoftë në vende të krishtera apo myslimane apo bektashije, mos të ironizojë apo të përmende emrat e të shenjtëve sepse mallkimi i tyre do të bjerë në kokën e tij dhe nuk do ta shpaguajë dot as një jetën tjetër. Larg gojën tënde të ndyrë nga Zoti që mbron shqiptarët në këtë mallkim që i ke hedhur ti" përfundoi Kryemadhi.

d.ba./r.k.
Komento

Komente

 • leo: 16/03/2019 14:56

  Po ku ke zot ti moj hajdute.Je tu e varfer qe noton ne flori.Jepua vilat dhe pallatet e tua te pastreheve

  Përgjigju
 • Tir: 16/03/2019 08:35

  Zoti na falte qe po e permendim, por kur kjo surrat qene ,qe dhe daljet ne mitingje i ka me veshje te kushtueshme ze Zotin me goje, ateheee lindin pyetjet qe kjo duhet tu pergjigjet: 1. Pse nuk kundershtuan prinderit e tu prishjen e kishave e xhamijave? 2. A ke qene e majte ti zotrote deri "dje"? 3. Perse nuk u be xhamija ne 8 vitet e qeverisjes pd+lsi? 4. A mundesh ti moj Monike te justifikosh pasurine tende marranendese ? 5. Tregoju shqiptareve a ke shtepi ne Angi? 6.A mundesh ti te ftosh nje kanal televiziv te te folmojne shtepine ne gjirin e Lalezit( mgjs ekziston te Sonila Mece) dhe treguaje shqiptareve se cfare ke vjedhur, tregoju luksin( pervec banesave ne Tirane e pasurive monetare ne banka e thase. Nese e ben kete gje atehere je e besueshme dhe Zoti ty te fal mekatet. IK pirdhu se mbetesh femra me ordinere e politikes shqiptare, me e keqe se Grida e Sumes.

  Përgjigju
 • Ver Llapa: 15/03/2019 22:24

  Pse besoj ne Zot per Monen nuk kursej llapen

  Përgjigju
 • Fredi: 15/03/2019 21:42

  K a t u n a r j a po të besonte në zota do kishte autoritet dhe hegjemoni. Kjo ka natyrë ordinere..

  Përgjigju
 • Likja: 15/03/2019 20:46

  Beson shume ne zot ti moj kuckee?

  Përgjigju
 • Bubi: 15/03/2019 20:38

  Ueee Mona. Si qenkan rreshtu kamzallinjt per per te pa shalet e tua. Jepi Mona se ke gjith ate tufe. Kap ca te kapesh se qar e ke

  Përgjigju
 • lalai...: 15/03/2019 20:35

  o ty te q... ter ropt e shpis moj..po politikane je ti...ska burr nene thu..? pse gjuha e nje politikane esht kjo?

  Përgjigju
 • Ariu: 15/03/2019 20:30

  Hahahaha. Sa kom qesh o Mona. Ti vetem kollodokun ke ne mendje.

  Përgjigju
 • Gazmend: 15/03/2019 19:55

  Në një fytyrë të dollarëve amerikanë është shkruar: "Në Zotin kemi besim!". Ajo është e saktë. Ajo filloi të besonte pasi kishte parë shumë fytyra të Dollarit.

  Përgjigju
 • xreport: 15/03/2019 19:28

  shume bukur kriminelet si puna lulit mones ilirit berishes besojne ne zot kur e shofin veten drejt gjukates.... mos u tall me zotin kur ju bjer b**ha ngusht sju ndalon dot

  Përgjigju
 • Roza: 15/03/2019 19:25

  Nuk e meriton populli yne te kete ty zonje e cderuar e pare. Nuk e meritojme ne te degjojme pislleqe dhe genjeshtra nga goje si ajo e jotja qe e ka dredhur politiken majtas e djathtas. Largou nga politika se na vjen per te vjelle kur te shohim.

  Përgjigju
 • Bora: 15/03/2019 19:21

  Déjà te ka mesuar ry zonja e pare te vjedhesh miliona? Populli sipas teje vuan nga uria, Po ju zonje ku I keni gjetur tere ato prona brenda e jashte vendit? Me cfare lekesh po I shkolloni femijet tuaj? Si s’ju vjen pak keq per femijet e popullit te thjeshte? Kujtoni ju se populli eshte injorant e nuk ja u ben llogarite juve moj zonja Meta?

  Përgjigju
 • Ardi: 15/03/2019 19:11

  Ik o buce femër ku ke din e iman ti. Ti duhet të lahesh në vaskë me acid për mëkatet që ke në kurriz.

  Përgjigju
  • Raul: 15/03/2019 21:58

   Sharebajga Nafije dybeku do te terheqe dhe fene ne procesin e mjerimit te plote qe ka perfshire lesheline nga braktisja totale nga militantet e vet,