E mbylli me Dortmundin, Mats Hummels interes nga tre 'big-ët' Serie A

E mbylli me Dortmundin, Mats Hummels interes nga tre 'big-ët' Serie A

Mats Hummels

Mbrojtësi veteran i Gjermanisë, Mats Hummels për herën e dytë do largohet nga Dortmundi, por këtë radhë përfundimisht. Për 35-vjeçarin ka interes nga Roma në Serie A.

Veterani ishte vendimtar për verdhezinjtë që të shkonin në finalen e Champions Leagu, ku humbën 2-0 ndaj Real Madrid të shtunën e kaluar. Finalja ishte ndeshja e fundit për Hummels me verdhezinjtë, teksa në fundin e karrierës kërkon një përvojë të re.

Interesi i Romës është i fundit në radhë. Inter, Juventus, Milan dhe Newcastle United janë skuadrat e tjera që duan transferimin e gjermanit.

S.DH/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    'Rasti Qefalia', a fshihen gjobat pas akuzave të Këlliçit, Nokës, opozitës?×

Lajmi i fundit

Java e fundit e Kuvendit, PS e opozita në limite për ndryshimet e Kodit Zgjedhor! Palët ende në diskutime

Java e fundit e Kuvendit, PS e opozita në limite për ndryshimet e Kodit Zgjedhor! Palët ende në diskutime