E ofendoi për origjinën, boksieri shqiptar hedh "K.O" kundërshtarin (VIDEO)

E ofendoi për origjinën, boksieri shqiptar hedh

Roberto Bakaj

Boksieri shqiptar, Roberto Bakaj ka marrë fitoren e nëntë në po kaq ndeshje të zhvilluara në karrierë. Në duelin e zhvilluar në Bochum të Gjermanisë, boksieri kuqezi ka hedhur në tapet kundërshtarin e tij, Istvar Kiss (Ajubi).

"Knock-out" nga 28-vjeçari, që merr një fitore të rëndësishme në boksin profesionist. Shqiptari dominoi takimin duke treguar cilësitë në këtë disiplinë. 'Hakmarrje' e ëmbël nga Bakaj, që gjatë peshimit u kap për fyti me kundërshtarin.

 Ajubi e kapi për fyti Bakaj-n gjatë peshimit të shtunë, duke e ofenduar për prejardhjen e tij shqiptare. Pas fitores, Bakaj nuk ngurroi te vendoste plisin mbi kokë, teksa flamuri kuqezi ishte në ring.

S.DH/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

  • Besnik: 01/05/2023 15:09

    Ty te lumt se po ben punen tende po kjo ndeshje ishte komplet fallco,mos u tall me njerzit qe te duan due te respektojn!

    Përgjigju
  • Sondazhi i ditës:

    Ndryshe nga biznesi i vogël profesionet e lira do të tatohen, si ju duket?×

Lajmi i fundit

Sylvinho 'kokë më kokë' me Armando Brojën dhe Ernest Muçin

Sylvinho 'kokë më kokë' me Armando Brojën dhe Ernest Muçin