E paprecedentë/ PD me dy Këshilla Kombëtarë, emrat e secilit forum, deputetët pjesë e të dy strukturave, partia së shpejti me 2 kryetarë, 2 kryesi dhe 2 sekretariate    

E paprecedentë/ PD me dy Këshilla Kombëtarë, emrat e secilit forum, deputetët pjesë e të dy strukturave, partia së shpejti me 2 kryetarë, 2 kryesi dhe 2 sekretariate    

Selia e PD

TIRANË- Zhvillimet politike në Partinë Demokratike sa vijnë dhe bëhen më të paprecedenta, më absurde dhe gati të pabesueshme. Po dublohet partia nga kryetari tek dega lokale. Teksa asnjëri nga dy grupet kryesore kundërshtare nuk ka një vendim gjykate të formës së prerë se kujt i takon legjitimiteti mbi partinë, Sali Berisha nxitoi në krijimin e një Këshilli Kombëtar paralel me Këshillin aktual të Partisë Demokratike, përmes mbledhjes së Kuvendit Kombëtar. Aktualisht, Partia Demokratike ka dy këshilla kombëtare, Këshillin Kombëtar të PD-së së Rithemelimit si dhe Këshillin Kombëtar të PD-së zyrtare me kryetar të përkohshëm Enkelejd Aliebeajn. 

Report Tv sjell emrat e anëtarëve të të dy këshillave kombëtare të PD-së. I paprecedentë është gjithashtu fakti se deputetët e Partisë Demokratike, pavarësisht rreshtimit, në krah të Berishës apo në krah të Lulzim Bashës dhe SHBA-ve, janë automatikisht pjesë e të dy këshillave kombëtare të PD-së. Deputetët, sipas preferencës, mund të marrin pjesë tek secili këshillë, duke votuar vendime të ndryshme! 

Partia Demokratike ka gjithashtu edhe dy Kuvende Kombëtare me përbërje të ndryshme. Shumë shpjet Partia Demokratike do të ketë edhe dy Kryesi, dy sekretariate dhe dy kryetarë. Këshilli Kombëtar paralel që prodhoi Kuvendi Kombëtar i Rithemelimit në 30 prill, do të zgjedhë Kryesinë e re të PD-së, në një kohë kur PD-ja ka Kryesinë aktuale. Në të njëjtën kohë do të zgjidhen sekretariatet dhe departamentet bashkë me drejtuesit e tyre, paralel me departamentet dhe sekretariatet e aktuale të PD-së. 

Me datë 22 maj, Partia Demokratike do të zgjedhë kryetarin, me shumë gjasa Sali Berishën, i cili do të sfidojë kryetarin zyrtar të përkohshëm të Partisë Demokratike, Enkelejd Alibeajn.  Me 22 maj, PD-ja do të ketë dy kryetarë. Shtetet e Bashkuara të Amerikës dhe Bashkimi Evropian njohin si kryetar Alibeajn dhe lidershipin aktual të PD. 

Këshilli Kombëtar i PD-së zyrtare 
Adela Qemalli
Admir Kusi
Adriatike Lami
Agest Kopellaj
Agim Baçi
Agim Kukeli
Agim Sheta
Agron Gjekmarkaj
Agron Kapllanaj
Agron Kuliçaj
Agustin Kola
Aida Qoqja
Aida Shehu
Akil Kraja
Alban Daci
Albert Avduli
Albert Kojku
Albert Loci
Albina Deda
Aldo Gega
Aldo Myftari
Aleksandër Biberaj
Alfred Rushaj
Alfrida Marku
Alketa Mukavelati
Altin Meçe
Amarda Shanaj
Andi Dollapi
Andi Lila
Andi Mustafaj
Andia Pustina
Andia Ulliri
Andon Frrokaj
Andrea Gjoni
Anduena Qefalia
Anila Hysenbegasi
Anita Doçi
Anton Kokaj
Antoneta Çela
Arben Beqiri
Arben Gjuraj
Arben Ibro
Arben Shkoza
Arbi Agalliu
Arbis Merlika
Arbjola Halimi
Ardi Prushi
Ardi Stefa
Ardian Muka
Ardian Turku
Ardian Xhakoni
Ardit Benja
Ardit Kërçuku
Ardit Qylybyli
Ardita Kapo
Arif Rexhmati
Arjan Ashiku
Arjan Hoxha
Arjan Karriqi
Arjan Lika
Arjan Llanaj
Arjana Çela
Arjana Malltezi
Arlin Jaupi
Arlind Boshku
Armend Gjana
Arqile Deçka
Arsen Durmo
Arsen Valisi
Arta Sakja
Artan Murrizi
Artan Pogoni
Arvit Bushati
Asllan Dogjani
Astrit Mera
Atird Hoxha
Aulon Kalaja
Aurel Bylykbashi
Aurora Domni
Avenir Peka
Avzi Ahmati
Bardh Spahia
Bardhyl Londo
Barie Isufi
Bashkim Shehu
Basir Çupa
Bedri Qypi
Behar Haxhiu
Benardeta Syku
Bernard Banushi
Besa Petriti
Besart Logu
Besmira Manaj
Besnik Aliaj
Besnik Dushaj
Besnik Fuçia
Bilbil Bajraktari
Bledar Komina
Bledi Kasmi
Bledjon Nallbati
Blendi Sulaj
Blerim Tafani
Bujar Hoxhaj
Bujar Leskaj
Bujar Vreto
Bujar Vukaj
Burhan Misiraj
Dafina Muda
Dardana Boletini
Darien Xhindoli
Dashnor Sula
Dashnor Visha
Dava Marku
Dëfrim Fiku
Dëfrim Goma
Denisa Vata
Dhurata Tyli (Çupi)
Dilaver Kamberaj
Donald Kulla
Dorian Gjomarkaj
Dorilda Kaçuli
Dorjan Teliti
Dritan Demiraj
Dritan Nelaj
Dritan Petova
Dritan Shano
Dritan Sterkaj
Dritan Sula
Durim Kraja
Eda Shuli
Edlira Devolli
Edmond Çepele
Edmond Isaku
Eduard Rexha
Eduard Selami
Eduart Kapri
Eduart Tashi
Egla Tartari
Elda Hoti
Elizabeta Rredhi
Elton Hysenshahaj
Elvana Hana
Elvis Dimashi
Elvis Hajderlli
Elvis Malasi
Elvis Pisku
Emiliano Mone
Emilja Koliqi
Emiljano Dervishi
Emiljano Kapllani
Endri Hasa
Endrin Gjipali
Endris Tërbuni
Endrit Kokoshi
Eneo Zguri
Enkelejd Alibeaj
Enkelejda Rica
Enkelejda Sallaku
Enriketa Papa
Entela Shehaj
Eralda Bano (Tase)
Ergys Muzhaqi
Erinda Ahmetaj
Eris Hoxha
Eriselda Prishta
Erjon Sula
Ermir Matmuja
Ermira Arizi (Bullari)
Ervin Goxhaj
Ervin Salianji
Ervis Xhako
Erzen Laçi
Esmerald Xhemali
Estela Gostivari
Etion Kapedani
Eugen Isaj
Eugen Qendro
Everest Dedaj
Fadil Merzheku
Fatbardh Kadilli
Fatbardh Sallaku
Fatbardha Kadiu
Fation Veizaj
Fatjon Doko
Fatmir Gjoci
Fatmir Guda
Fehmi Hoxha
Ferdinand Saraci
Ferdinant Xhaferaj
Ferit Ringaj
Festim Dushku
Fiqiri Ismaili
Fisnik Kruja
Fisnik Qosja
Fitim Zekthi
Flamur Hoxha
Flor Fregja
Florian Lila
Florian Qama
Florjan Pustina
Florjon Mima
Flutura Açka
Fran Frrokaj
Gaspër Lekgega
Gazmend Azizi
Gazmend Dibra
Gazmend Koduzi
Gazmend Oketa
Gazment Bardhi
Gent Baholli
Gentian Gaba
Gentian Ndoj
Gentian Zëre
Gentjan Muça
Gerard Komini
Gerdjan Xhanari
Gert Bogdani
Gëzim Ademaj
Gezim Caushi
Gëzim Muçejani
Gjergj Prenga
Gjergji Nika
Gjeto Duka
Gjok Vuksani
Gjovalin Gjeloshi
Gladiola Çala
Glauk Olldashi
Gramoz Hazizolli
Gramoz Nazëraj
Greta Bardeli
Grida Duma
Hajredin Bakiasi
Haki Mustafa
Hari Imeri
Haris Vongli
Harris Murana
Helga Sallaku
Helidon Bushati
Hergert Alimerko
Hysen Kadiu
Hysen Xhura
Ibrahim Bakalli
Ibrahim Bruka
Ibrahim Sako
Igli Cara
Ilda Dhori
Ilir Dervishi
Ilir Grabova
Ilir Kondi
Ilir Krosi
Ilirjan Laçi
Ilirjan Koxhaj
Ilirjana Kucana
Imanuel Caushaj
Imeldi Sokoli
Ina Zhupa
Indrit Sefa
Indrit Vokshi
Ines Nurja
Irena Progni
Irena Shestani
Irisa Çupa
Irsida Shehi
Isa Sakja
Isuf Çelaj
Isuf Toli
Izmira Ulqinaku
Jamarber Malltezi
Jemin Gjana
Jetmira Poda
Jeton Kaloshi
Johan Mema
Jola Hysaj
Jolio Dine
Jorida Tabaku
Jonila Godole
Juela Hamati
Julian Beqiri
Julian Deda
Julian Demeti
Julian Gjini
Junik Dushku
Kasëm Mahmutaj
Kastriot Piroli
Kastriot Sulka
Klara Bici
Klodian Lata
Klodian Muço
Kodhel Cala
Kosta Barka
Kreshnik Bozho
Kreshnik Çollaku
Kristaq Premto
Kristi Koçibelli
Kristo Xhimo
Ladi Bana
Laert Iljazi
Laura Vorpsi
Lediana Fratari
Ledina Aliolli
Lefter Gështenja
Liljana Bica
Liljana Elmazi
Liljana Ramasaco
Lindita Metaliaj
Lindita Protoduari
Lodovik Hasani
Lorenc Hastopalli
Luan Haka
Luan Hoti
Luan Malko
Luçiano Boçi
Luigj Gjergji
Luigj Marku
Lulzim Basha
Lulzim Omuri
Lume Elezi
Majlinda Prendi
Malbor Duka
Manjola Luku
Marash Logu
Marinela Ziu
Mario Runa
Marjeta Halili
Mark Ruci
Mateo Spaho
Megi Balliu
Meriglen Kurtbalaj
Merita Bakiu
Merita Poni
Mersi Shehu
Miftar Dauti
Mimoza Hasekiu
Minushe Lazaj
Mirela Karabina
Mirela Tabaku


Mirgen Zacellari
Migjen Skënderaj
Mirjan Nela
Mirlinda Collaku
Muharrem Hoxha
Murat Basha
Mustafe Martini
Myzafer Elezi
Nada Kallciu
Nadire Meçorapaj
Naim Gazidede
Naim Hasani
Namir Lapardhaja
Ndricim Babasi
Ndriçim Mehmeti
Ndriçim Dushku
Nevila Xhindi
Nezir Rizvani
Niko Shupuli
Olsi Karapici
Onelda Zefi
Orjela Nebiaj
Orjola Pampuri
Orsela Aga
Osman Metalla
Osman Mula
Osman Stafa
Pajtim Murrja
Pal Miraka
Patrik Sadikaj
Paulin Marku
Pëllumb Berisha
Pellumb Brusha
Pëllumb Nako
Pellumb Seferi
Përparim Caca
Përparim Shametaj
Petrit Doda
Qamil Dika
Qani Xhafa
Qemal Çejku
Qemal Hoxha
Rajmonda Bulku
Rajna Tullumani
Ramadan Likaj
Ramiz Çobaj
Red Varaku
Redon Zogaj
Renald Rista
Resilda Kalija
Robert Budina
Roberto Caparota
Roland Bejko
Roland Kërcuku
Roland Keta
Romeo Gurakuqi
Romeo Hanxhari
Rudi Bishqemi
Sabah Sheta
Saimir Korreshi
Saimir Shatku
Sajmir Lika
Salvador Kaçaj
Sandër Kovaçi
Sara Bodo
Sebastiana Bytyçi
Seit Myftari
Seladin Jakupllari
Selami Xhepa
Servet Duzha
Sezai Balilaj
Shezai Sinanaj
Shkëlqim Hoxha
Shkëlqim Krasniqi
Shyrete Koka
Silvana Gashi
Silvi Bardhi
Skredilajd Sulozeqi
Sokol Allaraj
Sokol Kapedani
Sokol Ndreu
Sokrat Turtulli
Sonila Daiu
Sorina Koti
Spiro Cura
Spiro Vaso
Stiljano Rrushaj
Suzana Guxholli
Suzana Numani
Tahsim Mema
Taulanda Jupi
Taulant Zeneli
Teuta Starova
Tomor Alizoti
Tomor Kotarja
Uran Derri
Valbona Halitaj
Vali Vorpsi
Vehap Kola
Vendim Demaj
Vesel Koçia
Viktor Bella
Voltana Ademi
Xhelal Mziu
Xhemal Bushati
Xhemal Gjunkshi
Xhevdet Amuli
Xhevdet Mehmetaj
Xhuljan Guce
Ylber Vata
Ylli Kupi
Zaim Kupa
Zamira Bushati
Zef Hila
Zhaneta Ndregjoni
Zheni Gjergji
Zyrafete Kulla

Këshilli Kombëtar i PD-së së Rithemelimit
Adriana Gjonaj
Adriana Kalaja
Agron Kuliçaj
Aida Shehu
Akil Kraja
Albina Deda
Aldo Bumçi
Aleksandër Biberaj
Alta Hazizi Haluca
Andi Dollapi
Andi Mustafai
Andon Frrokaj
Anisa Dervishaj
Anisa Kadesha
Ankelida Çela
Anxhela Malko
Apollon Baçe
Arben Beqiri
Arben Ibro
Arben Imami
Arben Miza
Arben Ristani
Arbjola Halimi
Ardjan Muka
Ardian Turku
Arjan Dedej
Armend Musai
Arnold Kariqi
Arvid Bushati
Aulon Kalaja
Aurel Bylykbashi
Avenir Peka
Barbara Doda
Bedri Hoxha
Besart Xhaferri
Besnik Aliaj
Bislim Ahmetaj
Bledi Kasmi
Bujar Kapexhiu
Bujar Vukaj
Çlirim Gjata
Dafina Muda
Dasho Aliko
Dava Marku
Denion Shëngjergji
Dorel Memoçi
Dorian Teliti
Dritan Burgie
Edit Harxhi
Elena Qirici
Elgi Hyka
Eliona Gremi
Elior Vila
Elisabeta Skrapari
Elton Bano
Elvis Malasi
Edlira Bushati
Enkelejda Sallaku
Eno Bozdo
Enca Basha
Ervin Minarolli
Esmeralda Metko
Etion Kapedani
Fatbardh Kadilli
Fatbardha Kadiu
Fation Bathorja
Feride Rrahmanaj
Fjoralba Dizdari
Fiqiri Ismaili
Floriana Garo
Florin Kurmekaj
Florion Mima
Gazmend Dibra
Gazmir Spahia
Genc Deromemaj
Genc Pollo
Gent Strazimiri
Gentian Mishova
Gjergj Mero
Gjov Vuksani
Glauk Olldashi
Grigels Muçollari
Ibrahim Morina
Ilir Alimehmeti
Iliriana Kuçana
Imanuel Çaushaj
Imelda Kraja
Indrit Hoxha
Irena Shestani
Ivi Kaso
Jamarbër Malltezi
Jola Hysaj
Julian Deda
Kejtis Kruja
Klara Bici
Klaus Shaqiri
Klevis Balliu
Klodian Lata
Klodian Muço
Klodiana Çapja
Laura Vorpsi
Lediana Fratari
Ledina Alolli
Ledina Mandia
Ledio Nuraj
Lisandër Hoxha
Lorenc Luka
Lorin Hoxha
Mal Berisha
Malbor Duka
Mariglen Doçi
Mariana Brunga
Matilda Qyrku
Megi Balliu
Mariglen Kurtballaj
Mimoza Hadarmataj
Mimoza Rexhvelaj
Minushe Lazaj
Mirela Tabaku
Myqerem Tafaj
Myslimi Murrizi
Nadire Meçorapaj
Nazlie Laçi
Nikolin ÇALI
Osman Mula
Osman Stafa
Parid Teferiçi
Prel Gjoni
Qemal Çejku
Qemal Hoxha
Rajmonda Bulku
Renis Gjoka
Robert Budina
Roland Keta
Rubens Shima
Rudina Hajdari
Sajmir Mulgeci
Sara Bodo
Sevalgon Berisha
Shaqir Manjani
Sherefedin Shehu
Shkëlqim Hoxha
Spiro Vaso
Suzana Guxholli
Valdete Vorbsi
Voltana Ademi
Xheraldo Dashi
XHulian Guçe
Ylli Asllani
Zyrafete Kulla

B.K./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

 • Loni: 04/05/2022 16:45

  A re shoku Peti, pre verteti. Nuk e ndalim as une e as ti re, ate qe eshte nisur. Duam , sduam, ajo qe eshte nisur, do bitiset.

  Përgjigju
 • Miri: 03/05/2022 22:48

  Vetem Rama dhe Basha do ta rregullojne kete vend.

  Përgjigju
 • Loni: 03/05/2022 20:22

  Gjykata nuk percakton organet e partise politike, thjesht ben rregjistrimin e ndryshimit te statusit te tyre. Loja qe po behet ne gjykata eshte per te mos lejuar rithemelimin per tu perfaqesur tek te tretet me logon e PD. Kjo eshte nje loje e rrezikshme qe po behet me pluralizmin. Po sikur ne kohen e Ramizit te behej po kjo loje me gjykatat, a do krijohej Pd? Pergjigjia eshte jo. Por as Ramizi nuk e beri kete loje sepse eshte shume e rrezikshme.

  Përgjigju
  • Peti: 03/05/2022 22:18

   Are shoku Loni. Po pse lodhesh kot, a t'keqen una tyjan? Po ça i ke kto, re aman? Po ça lidhje pasksha Salep Barishti më pluralizmin, areejt??? Po Sal Barishtja s'la bir lufke pa përjashtuar na Partija, o tu bëfsham un tyjan! Dhe pastaja i pranojti t'gjith bashkëz, te gjiri i nënës tyre shum të ndershme... Po ça merite pasksha Ramis Bytha ktu, are qoke?! Mbasi i propozonjti studentave Hamdi Beqtën dhe Skënder Gjinushtin, përdorti asin Barishte, më t'pa qedertin na t'gjith? Opo ç'a po flet përçartaz, are Loni? Po rri urt aty ku je, re burazert: MBANJE FORT KALLIRIN PE BETONI...

  • Balo Bënça: 03/05/2022 21:21

   Kush ti ka thënë këto broçkulla ty,ai kokë-uturaku fierak apo komandanti i batalionit(Bylykbashi)!???? Gjykata vetëm regjistron,sigurisht, por mos kujto se gjykata mund të regjistrojë çdo letër higjenike të ndotur që i çon ti në tavolinë,siç bëri kamikazi i PD,Zhukri... Nëse çdo gjë është bërë sipas rregullave që parashikon statuti i PD,atëhere t'a gëzojë regjistrimin Saliu! Por... fakti që përdridhet Komisioni me argumenta idiotë si ai nuk jeni palë( ti vjen më vjedh brekët mua dhe unë nuk qenkam palë!??????) ,fakti që ka frikë nga " ndërhyrjet" e Kim nëpër gjykata,fakti që u frikësuan vetëm pse u pranua padia e Alibeaj ( kur fare mirë gjykata që e pranoi mund t'a hedhë poshtë si të pabazë atë padi),si edhe nxitimi i nxituar i Berishës për t'a bërë fakt sa më parë "partinë e tij",vërtetojnë se Saliu,me Ivët dhe Bylykët e di shumë mirë çfarë ka bërë Zhukri! Prandaj mos i bëni të tjerët për budallenj meqë ju paskeni pranuar të jeni të tillë ! Madje tani Iv Kaso,Belind Këlliçi,Oerd Bylyku me shokë ,të sigurt që maskarallëku i Zhukrit nuk qendron thonë," edhe po e rrëzoi gjykata rithemelimin nuk ndodh asgjë,sepse nuk ka rëndësi ligji por vullneti i shumicës"!!!!!!!!!!!!! Droga Sali të bëka të dhjesësh mbi emrin e familjes tënde,mbi logjikën,mbi shkollën,mbi profesionin... Juristë që thonë se i interesuari nuk mund të ankimojë,dhe se vendimi i gjykatës nuk vlen përpara shumicës,nuk meritojnë titullin e diplomës! Madje më kujtojnë Mehmet Shehun që thonte " përse,ligjet tona do na ndalojnë ne"!? Më ka mbaruar keqardhja dhe mëshira për këta njerëz,por dua t'i shoh të vuajnë! Këtë uroj,t'u marrë Perëndia mëndtë dhe të marrin malet !

 • Sondazhi i ditës:

  Në Shqipëri do të prodhohen municione për Ukrainën, si e vlerësoni?×

Lajmi i fundit

Itali/ Vrasja e shqiptarit Bledar Dedja, pas rrëfimit të 17-vjeçarit po hetohet për një rrjet prostitucioni për fëmijë

Itali/ Vrasja e shqiptarit Bledar Dedja, pas rrëfimit të 17-vjeçarit po hetohet për një rrjet prostitucioni për fëmijë