E quajti mashtrues, Basha i përgjigjet Metës: S’je në agjendën time, kjo të ka mërzitur! S’ka bashkëpunim me PL në zgjedhje

Mashtrues e quajti Ilir Meta kreun e PD Lulzim Basha në një intervistë të dhënë në “Frontline” në Report Tv pak ditë më parë. Përgjigjen e ka marrë sot po në “Frontline Interview” nga vetë Basha, i cili e injoroi duke thënë se kreu i PL nuk është në agjendën e tij.

“Meta nuk është në agjendën time politike, këtë e kam thënë dhe ndoshta kjo e ka mërzitur. Nuk do pranoj bashkëpunim me LSI në zgjedhjet e ardhshme (gazetarja e korrigjon duke thënë PL. Ujku qimen e ndërron por zakonin nuk e harron. Meta është ai përfaqësues nga i cili pd kërkon të distancohet. Me Pd ky fenomen i shëmtuar i 34 vjeçarit nuk ka më punë. Objektivi i PD është PS. Është keqqeverisja 11 vjeçare”, tha Basha.


Lajmi kryesor:

Intervista/ Basha në Report Tv: Protesta para bashkisë po keqpërdoret për interesa personale! Vula e PD? Telenovelë e stisur! Nuk bashkëpunoj me Metën


B.K/E.B/Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Finalja mes Spanjës dhe Anglisë, sipas jush kush e fiton Euro 2024?×

Lajmi i fundit

LAJM I FUNDIT/ Qëllohet ndaj Donald Trump, plagoset në njërin vesh gjatë mitingut. Vritet atentatori!

LAJM I FUNDIT/ Qëllohet ndaj Donald Trump, plagoset në njërin vesh gjatë mitingut. Vritet atentatori!